Apple True Tone ekran teknolojisini gelecek nesil iPhone’lara getirebilir

iphone true toneApple’ın gelecek nesil iPhone True Tone ekrana sahip olabilir. MacRumors’ın haberine göre, Barclays tarafından paylaşılan bir yatırımcı notu bu iddiayı içeriyor. Apple’ın True Tone ekranı şu an için sadece 9.7 inç iPad Pro‘da bulunuyor.

True Tone ekranlar ortamın aydınlatma koşullarına göre ekranın görünüşünü değiştiriyor. Eğer sarı ışıklı lambalarla aydınlatılmış bir odada veya dışarıda güneş ışığı altındaysanız, ekran farklı görünecek ve bu gözlerinizin daha rahat etmesini sağlayacak.

True Tone bazı açılardan Night Shift’e benziyor, ancak Night Shift sadece ekranın mavi ışık miktarını sınırlamaya odaklanıyor, özellikle de bunu akşam saatlerinde yapmaya odaklanıyor. 24 saatlik bir çözüm gibi işlemeyi hedeflemiyor.

Barclays, True Tone’un Apple’ın, iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 olarak nitelendirdiği üç modelinde de bulunacağını söylüyor. Umarız bu tarz bir isimlendirme yapısı olmaz, yoksa önümüzde çok karmaşık bir sonbahar olacak demektir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP Envy 14 (2021) İncelemesi

Dizüstü bilgisayar denilince akla gelen ilk markalardan biri olan HP'nin farklı fiyat noktalarına yayılmış çeşitli ürün serileri bulunuyor. Envy serisi, orta segment Pavilion ile...

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...