iPhone 7 Plus çift arka kamera ve 3 GB RAM ile gelecek

iphone 7 plusApple ürünlerine ilişkin isabetli öngörüleriyle tanınan analist Ming-Chi Kuo, iPhone 7 Plus’ta çift arka kamera bulunacağı dedikodusunu ilk olarak geçtiğimiz ocak ayında gündeme taşımıştı. Ancak Kuo, Apple’ın daha önce Plus modellerine de tek arka kamera yerleştirdiğini hatırlatmış ve bu yaklaşımını sürdürebileceği notunu düşmeyi ihmal etmemişti.

Bu sefer çift kamera konusunda daha iddialı konuşan Kuo, şirketin 5.5 inç ekranlı modelde çift arka kameraya yer vereceğini ve görüntü işleme ihtiyaçlarını karşılamak adına cihaza 3 GB RAM yerleştireceğini belirtti.

MacRumors sitesi ise bugüne kadar iPhone 7 ile ilgili olarak ortaya atılan iddiaları derledi. Görüntü itibarıyla büyük ölçüde iPhone 6s’e benzemesi beklenen telefonda kulaklık jakının bulunup bulunmayacağı belirsizliğini koruyor. Apple’ın her yeni nesil telefonda sunduğu özellik iyileştirmelerinin iPhone 7’de de görülmesine kesin gözüyle bakılıyor.

iPad Pro’da bulunan Smart Connector’ın iPhone 7 Plus’a yerleştirilip yerleştirilmeyeceği de belirsizliğini koruyan noktalar arasında bulunuyor. Telefona ait olduğu iddia edilen fotoğraflarda çift arka kamera, yeni anten tasarımı ve Smart Connector görülebiliyor.

Ocak ayından sonra tanıtılan Huawei P9 ve LG G5 gibi telefonlar, çift arka kameranın fotoğraf deneyimini başka bir noktaya taşıyabileceğini gözler önüne sermişti. Dolayısıyla Apple’ın da iyiden iyiye standart haline gelmeden önce çift arka kameraya geçiş yapması çoğu kişi için pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...