Ana Sayfa Sektörel iPad tablet bilgisayar pazarının kralı olabilir mi?

iPad tablet bilgisayar pazarının kralı olabilir mi?

Daha şimdiden iPad’i tablet bilgisayar arenasında kazanan ya da kaybeden olarak nitelendirmek doğru olmaz. Ancak bu durum sektör analistlerinin yorum yapmasına engel olamıyor. Apple Insider sitesi Wall Street çevresinden iPad’in satışına dair tahminler toplamış. Wall Street’e göre iPad’in yıllık satışı 1 milyon ile 5 milyon arasında bir yerlerde olabilir.

Apple daha farklı cihaz iterasyonları, daha çok içerik sundukça ve daha çok mobil operatörlerle anlaştıkça, üstüne üstlük buna bir de küresel satışları ekleyince büyük satış başarıları yakalıyor. iPhone’da buna şahit olmuştuk. iPad’in ekranını sağlayan AU Optronics şirketinin küresel iş biriminin başı olan Paul Peng Apple’ın yıllık 10 milyon satış rakamına ulaşacağını tahmin ediyor. Doğal olarak, iPad’in başarısı AU Optronics’in daha çok müşteriye daha fazla panel satması anlamına geliyor. Apple’ın senede 13.5 milyon Mac sattığını düşünecek olursak bu rakamlar fazla iyimser kaçıyor. Peng and Endpoint Technologies analisti Roger Kay’e göre toplamda 3 ya da 4 milyon adet tablet bilgisayar satılıyor. Peki, iPad gerçekten bir tablet bilgisayar sayılabilir mi? Technologizer bu noktada iPad’in “geleneksel bir bilgisayar olmadığı” yorumunda bulunuyor. Bu noktadan hareket edersek iPad, ne netbook’lara ne de e-kitap okuyucularına rakip olabilir. Emin olduğumuz tek nokta onun bölücü olduğu ve tüm tüketici elektroniği endüstrisinin dikkatini üzerine topladığı…

İlgili – Apple Insider
İlgili – Technologizer
İlgili – USA Today
İlgili – DigiTimes

1 Yorum

  1. Bana göre önümüzdeki 3 ,4 sene içerisinde netbook ve notebooklar çok incelecek ve işlemci gücü, hard disk kapasitesi çok artacağı için doğal olarak iPad tarzı araçlar popülerlik kazanacak. Amazon Kindle’ın da touchscreen olacağı yönünde söylentiler var. Şu anda Kindle SDK bekliyoruz. Son yorum olarak, herşeyin birarada olduğu tek bir “guru” cihaz beklemeyin. Yoksa yeni modelleri nasıl satacaklar?

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14,340BeğenenlerBeğen
11,810TakipçilerTakip Et
4,838TakipçilerTakip Et
38,657AboneAbone Ol

İNCELEMELER