iOS 9.3 Night Shift özelliği nasıl kullanılır?

iOS 9.3 ile gelen en önemli yeniliklerden bir tanesi Night Shift oldu. Night Shift sayesinde iPhone, iPad veya iPod touch’ın ekranının renk sıcaklığını değiştirebilir, böylelikle özellikle gece vakti mobil cihazınız nedeniyle uykunuzun kaçmasını önleyebilirsiniz. Araştırmalar mavi renk tonlarınının ağırlıkta olduğu ışığın insanların uykusunu kaçırdığını ortaya koyuyor. İşte Apple ekran rengini daha sıcak hâle getirerek uykunuzun daha çabuk gelmesini sağlamak istiyor.

iOS 9.3 Night Shift özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. iOS 9.3 yüklü cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ayarlar uygulaması içinde aşağı doğru ilerleyerek Ekran ve Parlaklık bölümüne giriş yapın.
  3. Night Shift seçeneğini takip edin.
  4. Bu sayfadan Night Shift’in günün belirli zaman dilimi içinde otomatik olarak açılmasını sağlayacak şekilde ayarlayabilir veya Night Shift’i elle ertesi güne kadar açık kalacak şekilde çalıştırabilirsiniz.
  5. Ekran renk sıcaklığını da aynı sayfa içinde yer alan ayar üzerinden düzenleyebilirsiniz.
  6. Night Shift için Denetim Merkezi’nde de hızlı bir ayar bulunuyor. Buradan Night Shift’i istediğiniz gibi aktif hâle getirebilirsiniz.

F1 Macaristan GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

İki hafta önce Britanya'da olaylı ve heyecanlı bir yarışa sahne olan Formula 1'de, belki de takvimin en sıkıcı yarışlarından birine sıra geldi. Geçişin bir...

Windows 11 için ilk beta sürümü yayınlandı

Microsoft, Windows Insider Programına kayıtlı olanlar için Windows 11'in ilk beta sürümünü yayınladı. Bugüne kadar, Windows 11'e erişmek için Microsoft'un "son derece teknik deneyimli...