iOS 15.4 ile birlikte gelecek yeni emojiler görüldü

iOS 15.4 eriyen bir yüz, selam veren biri, fasulye ve biraz rahatsız edici gibi görünen ısıran dudak simgesi dahil olmak üzere bir dizi yeni his simgesi, yani emoji ile birlikte gelecek. Her zaman olduğu gibi, yeni emojiler ve mevcut emojilerin çeşitleri, cihazlarımıza eklenen standart resim dizisini belirleyen Unicode standardının yeni bir sürümü sayesinde geliyor.

iOS 15.4 şu anda beta sürümü niteliğini taşıyor. MacRumors’a göre, kullanıma sunulduğunda 37 yeni emoji içerecek. Emojipedia, Apple’ın emoji yorumlamalarına ilk bakışı bir araya getirdi. Emojilerin görünümü platformdan platforma değişiklik gösterir, ancak yeni emoji oluşturmaktan sorumlu olan Unicode Konsorsiyumu’ndan neler bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Tecno Spark 20 tanıtıldı: 90 Hz ekran, Helio G85 işlemci, 5000 mAh pil

Ayrıca iOS 15.4 beta emoji simgelerinin yanı sıra, yüz maskesi takarken Face ID kullanma özelliğini de içeriyor. iPadOS ve macOS beta’ları da nihayet Apple’ın uzun zamandır beklenen Evrensel Denetim özelliğini içeriyor.

Sabri Küstür
Sabri Küstür
Teknolojiye olan ilgisi çocukluk yıllarına dayanıyor. Yüksek Elektronik ve Haberleşme Mühendisi. Elde ettiği mesleki bilgi ve deneyimi Teknoblog aracılığıyla paylaşmayı tercih etmiştir.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun