Nasıl Yapılır: iOS 10 yüklü cihazda Apple uygulamalarını Ana Ekrandan kaldırma

Apple iOS 10 ile birlikte yüklü olarak sunduğu Borsa, Notlar, Mail gibi bazı uygulamalarını Ana Ekrandan kaldırma imkanı veriyor. Bu uygulamalar cihazdan tamamen silinmiyor, ancak Ana Ekrandan kaldırılarak fazlalık yapması engelleniyor.

Eğer Apple’ın yüklü olarak sunduğu bu uygulamalar yerine App Store’dan indirdiğiniz başka uygulamalar kullanıyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek Apple’ın sunduğu uygulamaları Ana Ekrandan kaldırabilirsiniz:

  1. Herhangi bir uygulama ikonuna hafifçe dokunup parmağınızı bekletin.
  2. Uygulama ikonları hareketli hâle gelecek, kaldırılabilir uygulamaların sol üst köşesinde de çarpı ikonu belirecektir.
  3. Eğer Ana Ekrandan kaldırmak istediğiniz Apple uygulamasında kaldırma ikonu varsa, buna tıklatın.
  4. Karşınıza çıkan onay penceresinde Sil düğmesine dokunun.
  5. İşiniz bittiğinde Ana Ekran düğmesine basarak kaldırma arayüzünü kapatın.

Ana Ekrandan kaldırdığınız uygulamayı yeniden eklemek isterseniz, App Store’a giderek, ilgili uygulamanın sayfası üzerinden bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...