Intel ve Amazon Alexa destekli yeni akıllı cihazlar için işbirliği yapıyor

amazon echoAmazon Alexa’nın mümkün olan birçok üründe yer almasını istiyor. Bu nedenle şirket Intel ile işbirliği yaparak üreticiler için sesli asistanı kendi cihazlarına eklemeyi daha da kolay hâle getiriyor.

Her iki şirket, 2017 yılının ilk çeyreği içinde, ağa bağlı hoparlör için referans tasarımları çıkarmaya yönelik ortak planlarını duyurdu. Söz konusu referans tasarımlar üreticilere yeni bir cihaz tasarlarken yardımcı olacak.

Amazon bundan yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce Alexa API’larını herkesin erişimine açmıştı. O zamandan beri elektronik ürün üreticileri Amazon’un asistanını çeşitli cihazlara entegre ediyor. Bunların arasında saatler, tabletler ve hatta konuşan bir oyuncak balık da bulunuyor.

Ne var ki, henüz içinde Alexa’nın yer aldığı herhangi bir ürün orijinal Echo modelini tahtından edemedi. Ancak Intel ve Amazon’un iş ortaklığı sayesinde farklı markalar taşıyan birçok Echo hoparlörü görebiliriz.

WhatsApp Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıma sundu

WhatsApp duyurusu daha önce yapılan Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Söz konusu özellik aktif edildiğinde gönderilen fotoğraf ve videolar alıcı tarafından bir...

Xiaomi Avrupa’da Samsung’u geçme başarısını gösterdi

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, sağlam bir büyüme kaydetmeye devam ediyor. Strategy Analytics'in en son rakamlarına göre şirket, 2021'in ikinci çeyreğinde dünyanın iki numaralı...