Instagram uygulama içi içerik zamanlayıcısını kullanıma sunuyor

google news abone ol

Instagram uygulama içi paylaşım zamanlayıcısını kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Belli bir kullanıcı grubuna sunulan bu araç sayesinde Meta‘nın Creator Studio’suna veya üçüncü taraf servislerine ihtiyaç kalmadan paylaşımlarının yayınlanacağı zamanı ayarlayabilecek.

Meta’nın sahibi olduğu fotoğraf ve video paylaşım platformunu kullanan markalar ve içerik yapımcıları Reels videolarının, fotoğraflarının ve çoklu paylaşımlarının yayın tarihini 75 gün önceden belirleyebilecek. Sosyal ağın yeni aracı son birkaç haftadır sınırlı bir kullanıcı grubuyla test ediyordu.

Bu özelliğe erişmek için kullanıcıların paylaşımlarını hazırladıktan sonra, ancak yayınlamadan önce “Gelişmiş Ayarlar” bölümüne gitmesi gerekiyor. Buradan kullanıcılar “Paylaşımı zamanla” seçeneğini aktif hâle getirerek yayın tarihini seçebilecek. Ardından paylaşıma dönüp “Zamanla” yazısına dokunulduğunda süreç tamamlanmış olacak.

Zamanlanan paylaşımlar, uygulamanın hamburger menüsündeki “Zamanlanmış İçerikler” sekmesi üzerinden görülebilecek. İçerik zamanlama işlemi daha kolay olabilirdi. Ancak kullanıcıların Creator Studio veya üçüncü taraf uygulamalardan kurtarılmasının da önemli bir aşama olduğunu söylemek gerekiyor.

Instagram içerik zamanlayıcısı ile birlikte bir özelliğin daha duyurusunu yaptı

Fotoğraf ve video paylaşım platformu bu özelliği ilk olarak markaların ve içerik yapımcılarının kullanımına sunuyor. Standart kullanıcıların zamanlayıcıdan ne zaman faydalanmaya başlayacağı belirsizliğini koruyor. Şirketten henüz konuyla ilgili bir bilgi verilmiş değil.

Instagram içerik zamanlayıcısıyla birlikte “Başarılar” özelliğini de duyurdu. İçerik yapımcıları diğer yapımcılarla ortak paylaşım yaparak veya anket ya da küçük sınavlar barındıran interaktif Reels videoları yayınlayarak bu kazanımları elde edebilecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yandex Rusya ile bağlarını koparmayı planlıyor

Yandex Rusya'nın teknoloji alanındaki en tanınmış markası konumunda. Son yıllarda Batılı rakiplerinin gerisinde kalmamak için sıkı bir mesai harcayan şirket kendi akıllı cihazlarını, sürücüsüz...

Twitter şirketlere altın rengi, resmi kurumlara gri tik verecek

Twitter yenilenmiş Onaylamış Hesap programını 2 Aralık'ta hayata geçirecek. Yenilenmiş programda manuel doğrulama aşaması uygulanırken, farklı kullanıcı türleri için farklı renklerde tikler verilecek. Konuyla...

Netflix Sıcak Kafa dizisinden yeni görüntüler paylaştı

Netflix Sıcak Kafa dizisinin duyurusunu daha önce yapmıştı. Apokaliptik bir dünyayı anlatan dizinin resmi fragmanı ve yeni görüntüleri paylaşıldı. Yeni görüntüler izleyicileri nelerin beklediği...

Spotify Storylines Gaye Su Akyol’un yeni albümüyle Türkiye’de

Spotify’ın sanatçılar ve hayranları arasındaki bağı her zamankinden daha fazla güçlendiren özelliği Storylines, Türkiye’deki müzikseverlerle buluşuyor. Spotify Storylines, ilk kez, Gaye Su Akyol’un dördüncü...

ÖNE ÇIKANLAR