Instagram profilleri için yeni özellik test ediliyor

google news abone ol

Meta bünyesindeki popüler sosyal platformlardan biri olan Instagram’a yeni özellikler eklemek için çalışmaya devam ediyor. Bu yeni özelliklerden birisi, uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından ortaya çıkarıldı. Söz konusu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları profil sayfaları üzerinde çok daha fazla kontrole sahip olacak.

Paluzzi’nin Twitter’da paylaştığı görseller, test edilen yeni özelliğin nasıl işlediğini gösteriyor. Instagram’ın yeni aracı sayesinde kullanıcıların profillerindeki paylaşımların sıralamasını değiştirmeleri mümkün olacak. Kısacası profil sayfasında içerikler paylaşım tarihlerine göre sıralanmayabilecek.

“Görünümü düzenle” adını taşıyan bu yeni seçenek, Instagram’ın profil ayarları içinde görülüyor. Bu yeni seçenekle kullanıcılar profillerindeki galerilerini içeriklerin paylaşım tarihinden bağımsız şekilde düzenleyebilecek. Söz konusu özelliğin profili üzerinde daha fazla kontrol isteyenleri sevindireceğini tahmin etmek çok zor değil.

Instagram profilleri için yeni özellik test ediliyorPaluzzi, Instagram’ın üstünde çalıştığı yeni çıkartmalar hakkında da bilgi verdi. Bunlar arasında bir reaksiyon emojisi çıkartması da bulunuyor. Yeni çıkartmaların ne zaman kullanıcılarla buluşacağı ise belirsizliğini koruyor.

instagramInstagram, kısa süre önce ana sayfasında test ettiği değişikliklerin duyurusunu yapmıştı. Test kapsamında kullanıcılara ana sayfalarındaki içeriklerin sıralanması için “Ana Ekran”, “Takip Edilenler” ve “Favoriler” olmak üzere üç seçenek sunuluyor. “Takip Edilenler” seçeneği, kullanıcılara uzun süredir bekledikleri zamana dayalı sıralamayı gösterecek.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR