Instagram’dan Kanye West’e 24 saatlik ceza

Instagram ünlü rap yıldızı Kanye West’in hesabını 24 saatliğine askıya aldı. Bu ceza, West platform üzerinden Pete Davidson ve başka isimlere saldırdığı için verildi. ABD’nin popüler TV programı Saturday Night Live’ın yıldızlarından biri olan ve yakında Blue Origin ile uzaya gidecek olan Davidson, bir süredir West’in eski eşi Kim Kardashian ile beraber.

West’in Instagram’ın nefret söylemi, taciz ve kabadayılık ile ilgili kurallarını ihlâl ettiği belirtildi. HuffPost sitesinin haberine göre, West’in platformun kurallarına aykırı paylaşımlarından bazıları cezadan önce hesabından kaldırılmıştı.

West’in saldırılarının tek hedefi Pete Davidson olmadı. Ünlü rap yıldızı, kendisini eleştiren The Daily Show’un sunucusu Trevor Noah’a da ırkçı hakaretlerde bulunmuştu.

Hesabı askıya alınan West, 24 saat boyunca Instagram’da paylaşım ve yorum yapamadı, direkt mesaj gönderemedi. Instagram tarafından yapılan açıklamada, kuralları ihlâl etmesi durumunda West’e yeni cezalar kesilebileceği belirtildi.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun