Teknoloji

Kan basıncını ölçebilen akıllı saat Huawei Watch D Türkiye’de satışta

huawei watch d
Teknoblog içeriklerine Google Haberler’de abone olun:

Huawei, CE Tıbbi Cihaz Yönetmeliği sertifikası ile onaylanan EKG ve kan basıncı izleme özellikli ilk akıllı saat olan yepyeni Huawei Watch D‘nin Türkiye’de piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Huawei Watch D, bilek tipi EKG ve ilk kez gerçek zamanlı her yerde kan basıncı izlemeyi mümkün kılarak, sağlık izlemenin rahatlığını tüketicilerin bileklerine getiriyor. Huawei Watch D, tüketiciler için günlük sağlık izleme ve günlük takip arkadaşı olarak yeni bir seçenek. 2000 yılından bu yana akıllı saat teknolojisi gelişiyor. Huawei Watch D’nin Türkiye’de piyasaya sürülmesiyle, sağlık yönetimi açısından daha da ileri giden özelliklerde bir atılım görüyor ve akıllı saatler yeni bir seviyeye taşınıyor.

Huawei Watch D sadece bir kan basıncı sensörü veya kalp atış hızı izleme cihazı değil. Sağlık ölçümünün yanı sıra, bilimsel uyku izleme, tüm gün SpO2 izleme, cilt sıcaklığı algılama veya stres izleme gibi bir akıllı saatin tüm özelliklerini destekleyen ve 70’ten fazla egzersiz modu ile donatılmış tam işlevli bir akıllı saat niteliğini taşıyor.

Ayrıca Huawei, Watch D kullanıcılarının artık egzersiz sonuçlarını Huawei Sağlık uygulamasından son derece popüler egzersiz izleme uygulaması ve topluluğu olan Strava ile paylaşabileceklerini söylüyor. Veri paylaşımı etkinleştirildikten sonra kullanıcılar, Huawei akıllı saatleri tarafından toplanan verilerine Strava web sitesinden erişebilirler.

Huawei Watch D, EKG verilerini kaydetmeyi ve anında EKG raporları oluşturmayı destekleyen yüksek performanslı sensör modülü ile donatılmıştır. Ayrıca Huawei Watch D, anormal bir kalp atış hızı tespit edilir edilmez kullanıcıya EKG ölçümleri yapmasını hatırlatan EKG izlemeyi de destekler.

Kan basıncı ölçümünün doğruluğu, geleneksel akıllı saatlerde bilek üzerindeki sıkılık ve takma pozisyonundan etkileniyor. Huawei Watch D’nin yüksek çözünürlüklü basınç sensörü, geri besleme basınç kontrol devresi ve düşük akışlı hava yolu sayesinde, hassas basınç ölçüm sistemi en fazla ±3mmHg basınç ölçüm hassasiyetiyle kullanıcıların her zaman ve her yerde kan basıncını ölçmesine olanak tanır.

Akıllı mod ile birlikte, kullanıcıların sık sık şarj etmek zorunda kalmadan sürekli olarak saatlerini takıp kullanabilmelerini ve sağlıklarını kesintisiz izlemelerini sağlayan 7 günlük uzun pil ömrü sunar.

Huawei Watch D, 2797 TL değerindeki hediye FreeBuds SE,extra kayış ve 1 yıl uzatılmış garanti ile birlikte Huawei Online Mağaza üzerinde 8.999 TL fiyatla satışa sunuluyor.

huawei watch d satın al

Huawei Watch D

  • Tansiyon Ölçümü
  • EKG Analizi
  • Mart ayı sonuna kadar, Huawei Online Mağazı’nda geçerli 300 TL değerindeki indirim kupon kodu: AWATCHD300HW 
Teknoblog'un satış ortaklıkları vardır. Bunlar, editoryal içeriği etkilemez, ancak Teknoblog, satış ortaklığı bağlantıları üzerinden satın alınan ürünler için komisyon kazanabilir.

İLGİLİ HABERLER