Huawei P50 serisiyle ilgili 90Hz ekran ve yüksek zum dedikoduları

Huawei Mate 40 Pro’nun Türkiye’de de satışa sunulmasının ardından artık dikkatimizi Huawei’nin 2021’in ilk yarısında çıkarmasını beklediğimiz, Huawei P40 serisinin takipçisi olacak Huawei P50 serisine çevirebiliriz. Çinli sosyal ağ Weibo’dan yapılan bir paylaşımda P50 serisi ile ilgili bazı ipuçları yer alıyordu.

Şirketin dahili testçilerinden bir tanesi olduğunu iddia edilen kaynağa göre Huawei P50’nin normal versiyonunda 90 Hz yenileme hızlı ekran bulunacak. Üst sınıf versiyonda ise 120 Hz yenileme hızlı ekran göreceğiz. Telefonların Kirin 9000 ve 9000e yonga setleriyle çıkması bekleniyor. Telefonun ekranlarında üst kenara ortalanmış kamera deliklerinin de yerleştirileceği belirtiliyor.

Bu serinin ekran kalitesinin “Mi 11’dekinden daha zayıf olmayacağı” şeklinde bir ibare de var. Üstelik arkada da Leica teknolojili kameralar kullanılmaya devam edilecek. Ana görüntüleme sistemi Huawei Mate 40 serisindekiyle aynı olacak. Ancak 200 kat yakınlaştırma imkanı sağlayacak, dürbün ile boy ölçüşecek bir yakınlaştırma sistemi düşünülüyor.

huawei p50 serisi

P50 serisinin normal versiyonunda hâlâ 66W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz hızlı şarj özelliklerini göreceğiz. Ancak Huawei’nin 135W hızlı şarj desteğini de içeride yaptığı toplantılarda konuştuğu söyleniyor. Ne var ki, pil kapasitesi ve dayanıklılığıyla ilgili son kararlar henüz verilmedi.

Bu arada Huawei P50 Pro veya P50 modellerinin Harmony OS 2.0 işletim sistemiyle yüklü gelmeyeceği de söyleniyor. Bunun yerine EMUI 11 sistemi kullanılacak. Şimdiye kadar, Huawei P50 serisini küresel versiyonunun Android ve Huawei’nin Harmony OS işletim sistemi olmak üzere iki farklı versiyonla çıkacağı söyleniyordu. Ancak Çin’de sadece Harmony OS’le çıkacağı da öne sürülüyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S22 pil ve şarj kapasitesi için yeni iddia

Diğer Huawei P50 serisi dedikoduları arasında dörtlü surround hoparlör ses sistemi ve güncellenmiş titreşim motoru var. Son zamanlarda P50’yi işaret eden birçok taslak fotoğrafla karşılaşıyoruz. Ancak bunların temel versiyon haricinde sahte olduğu söyleniyor. Birçok renk seçeneğinin bulunmasına rağmen düz deri versiyon olmayacak gibi görünüyor. Öte yandan gövdenin Mate 40’tan daha ince ve hafif olacağı da söylentiler arasında bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...

Gelecek OnePlus amiral gemisini çalıştıracak birleştirilmiş ColorOS/OxygenOS ile ilgili detaylar

Bu yılın başlarında bazı departmanlarını Oppo ile birleştiren OnePlus, bu birleşimin geleceğinin nasıl görüneceğine dair biraz daha fazla ayrıntı verdi. Görünüşe göre, bu ortak...

iOS 15 yayınlandı, hemen şimdi indir

Apple'ın ön gösterimini haziran ayındaki WWDC 2021 etkinliğinde gerçekleştirdiği iOS 15 için final sürüm yayınlandı, indirme işlemi için bekleyenler artık bu güncellemeyi cihazlarında görebilirler....

iPadOS 15 yayınlandı, işte yenilikler ve uyumlu cihazlar

Apple iPad'lere özel işletim sistemi iPadOS'in en son sürümünü yayınladı. Yaz başında ön gösterimi yapılan iPadOS 15 ile birlikte Apple'ın tabletlerine çoklu görev tarafında...