Huawei Mate 30 Lite sızıntılarının arkası kesilmiyor

Huawei Mate 30 Lite veya Çin’deki adıyla Nova 5i Pro için resmi duyuru zamanı giderek yaklaşıyor gibi görünüyor. Telefonun tanıtımının yaklaştığı ise sızıntılardaki artış sayesinde anlaşılıyor. Bu sızıntılara son olarak Çinli aktris Guan Xiaotong‘un Mate 30 Lite’ın 32 megapiksel ön kamerasıyla çektiği selfie’ler eklendi.

Paylaşılan selfie’ler üzerinden Mate 30 Lite ve ön kamera kalitesi hakkında bir çıkarımda bulunmak pek kolay değil. Fotoğraflar Weibo‘ya yüklenirken sıkıştırıldığı için detay seviyeleri de düşük kalıyor. Ancak en azından ilk bakışta kameranın düşük ışık yetenekleri gelişmiş gibi görünüyor. Yine de, Xiaotong’un çekim ortamında profesyonel ışıkların bulunması ihtimalini de akıllardan çıkarmamak gerekiyor.

Mate 30 Lite‘ın 32 megapiksel ön kamerası, piksel birleştirme işleminin ardından sadece 8 megapiksel çözünürlüklü fotoğraflar sunacak gibi görünüyor. TENAA belgelerine göre, Mate 30 Lite’ın arkasında dört lensli bir kamera kurulumu bulunacak. Bu kurulum 48, 8, 2 ve 2 megapiksellik kameralardan oluşacak. Arka kameranın hemen altında ise yuvarlak parmak izi tarayıcısı kullanıcıları karşılayacak.

Mate 30 Lite, geçtiğimiz ay Nova 5 serisiyle birlikte duyurulan Kirin 810 yonga set ile birlikte gelecek. Kirin 810’a 6 veya 8 GB RAM eşlik edecek. Akıllı telefonun dahili depolama alanı seçenekleri ise 256 GB’ye kadar uzanacak. 6.26 inç ekran ve 3900 mAh kapasiteli pil de telefonun özellikleri arasında sayılıyor. Huawei’nin 20W hızlı şarj desteği de sunacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nothing ilk ürünü olan kablosuz kulaklık Ear (1)'i tanıttı

Huawei Mate 30 Lite için henüz ortada duyurulmuş bir tanıtım tarihi yok. Akıllı telefonun ilk olarak Nova 5i Pro adıyla Çin’de satışa sunulması ihtimali oldukça yüksek görünüyor.

Sony PS5 için ilk beta sürümünü yayınladı, beklenen M.2 SSD desteği geliyor

Sony'nin PS5 sistem yazılımı beta programı bugün uygulanmaya başlıyor. Beta sürümü uzun zamandır beklenen M.2 SSD yuvasına erişim de sağlıyor. İlk PS5 beta sürümü...

Huawei P50 ve Huawei P50 Pro tanıtıldı; işte özellikleri

Haftalarca ve hatta aylarca süren bekleyişin ardından, Huawei nihayet Huawei P50 serisinin duyurusunu gerçekleştirdi. Yeni cihazlar, daha önce sızıntılarda gördüğümüz gibi dairesel bir kamera...

Apple Music Yıldızı Parlayanlar programı Türkiye’de

Apple Music bugün, yükselen yetenekleri belirlemeye, sergilemeye ve yükseltmeye yönelik aylık sanatçı girişimi olan Yıldızı Parlayanlar programını Türkiye’de Güneş ile başlattı. Yıldızı Parlayanlar, Apple Music'in...