Huawei HarmonyOS için 2 Haziran’da etkinlik düzenleyecek

Huawei, HarmonyOS platformunu yakında daha fazla cihazda kullanmaya başlayacak. Şirket, HarmonyOS’in yeniliklerini paylaşmak için 2 Haziran’da internetten canlı yayınlanacak bir etkinlik düzenleyecek.

Huawei bu etkinlik için Weibo hesabında bir tanıtım videosu paylaştı. Video HarmonyOS’in açılış ekranıyla başlıyor. Burada önce Huawei’nin ismi ardından da HarmonyOS’in logosu görülüyor.

Videonun sonunda ise etkinlikte hem yeni HarmonyOS sürümünü hem de yeni bir ürünün duyurusunun yapılacağı belirtiliyor. Daha önceki sızıntılara göre, bu ürün Huawei MatePad 2 tablet olacak.

Huawei daha önce 2021 sona ermeden HarmonyOS’i 300 milyon cihaza ulaştırmayı hedeflediğini açıklamıştı. Bu cihazların üçte birlik yani yaklaşık 100 milyonluk kısmını yeni ürünlerin oluşturması öngörülüyor.

Huawei, HarmonyOS ile ilgili detayları da büyük ihtimalle etkinlikte paylaşacaktır. Daha önce ortaya çıkan sızıntılar, HarmonyOS’in temelinde de Android’in bulunduğunu düşündürmüştü. Bunun doğru olup olmadığını görmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Apple’dan iPhone 13 serisi için özel tanıtım videosu – Video

Apple, iPhone 13 ve 13 Pro'nun özelliklerini öne çıkaran ve ürün yelpazesindeki farklılıkları detaylandıran, rehber niteliğinde yedi buçuk dakikalık bir video yayınladı. Videoda Apple,...

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...