Huawei HarmonyOS için 2 Haziran’da etkinlik düzenleyecek

google news abone ol

Huawei, HarmonyOS platformunu yakında daha fazla cihazda kullanmaya başlayacak. Şirket, HarmonyOS’in yeniliklerini paylaşmak için 2 Haziran’da internetten canlı yayınlanacak bir etkinlik düzenleyecek.

Huawei bu etkinlik için Weibo hesabında bir tanıtım videosu paylaştı. Video HarmonyOS’in açılış ekranıyla başlıyor. Burada önce Huawei’nin ismi ardından da HarmonyOS’in logosu görülüyor.

Videonun sonunda ise etkinlikte hem yeni HarmonyOS sürümünü hem de yeni bir ürünün duyurusunun yapılacağı belirtiliyor. Daha önceki sızıntılara göre, bu ürün Huawei MatePad 2 tablet olacak.

Huawei daha önce 2021 sona ermeden HarmonyOS’i 300 milyon cihaza ulaştırmayı hedeflediğini açıklamıştı. Bu cihazların üçte birlik yani yaklaşık 100 milyonluk kısmını yeni ürünlerin oluşturması öngörülüyor.

Huawei, HarmonyOS ile ilgili detayları da büyük ihtimalle etkinlikte paylaşacaktır. Daha önce ortaya çıkan sızıntılar, HarmonyOS’in temelinde de Android’in bulunduğunu düşündürmüştü. Bunun doğru olup olmadığını görmek için biraz daha beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

Elon Musk yakında insan beynine bilgisayar yerleştirecek

Elon Musk, çarşamba günü düzenlenen "göster ve anlat" başlıklı bir Neuralink etkinliğinde, Elon Musk, beyin-bilgisayar arayüzü üzerinde çalışmalar yapan şirketin cihazlarından birini önümüzdeki altı ay...

Avrupa Birliği’nden Twitter’a Dijital Servisler Yasası uyarısı

Avrupa Birliği Twitter'ı ve yeni sahibi Elon Musk'ı kurallarına uyulması konusunda uyardı. Avrupa Birliği'nin Dijital Servisler Yasası'ndan sorumlu komiseri Thierry Breton, mikro blog servisinin...

ÖNE ÇIKANLAR