Huawei HarmonyOS güncellemesini yaklaşık 100 cihaza götürecek

Huawei, HarmonyOS 2.0 platformuyla ilgili detayları geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlikte paylaşmıştı. HarmonyOS ile yüklü gelecek ilk cihazları da gözler önüne çıkaran şirket, yeni yazılım platformunu mevcut cihazlarının önemli bir kısmına da götürecek.

Huawei’den yapılan açıklamaya göre, şirket yaklaşık 100 cihazı Android’den HarmonyOS’e taşıyacak. Şirketin nihai hedefi, bu yıl sonu itibarıyla HarmonyOS’in aktif kullanıcı sayısının 100 milyonu geçmesi olacak.

Huawei dağıtımda önceliği amiral gemisi sınıfında olan cihazlara verecek. P40 serisi, Mate 40 serisi, Mate 30 serisi, bazı MatePad Pro tabletler bu ay içinde HarmonyOS güncellemesiyle buluşacak. Katlanabilir ekranlı Mate XS, bazı Mate 20 modelleri ve Nova serisinin pek çok üyesi de yaz aylarında HarmonyOS güncellemesini alacak. Bu dönemde yeni MatePad cihazlar da listeye eklenecek.

2021’in son çeyreğinde ise P30 serisi, Mate 20 X, katlanabilir ekranlı Mate X HarmonyOS ile güncellenecek. Mate 9 ve P10 sahipleri bile 2022 itibarıyla Huawei’nin yeni platformuna geçiş yapabilecek.

Huawei HarmonyOS güncellemesini ilk olarak Çin’de kullanıcılarla buluşturuyor. Diğer ülke ve bölgelerde dağıtım için henüz net bir bilgi verilmiş değil. Huawei’nin uluslararası dağıtım takviminin şekillendirilmesi için biraz beklemek gerekiyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Oppo ColorOS 12 dağıtım takvimini açıkladı

Oppo, Android 12 üzerine inşa edilen ColorOS 12 kullanıcı arayüzünün detaylarını paylaştı. Şirket, ColorOS 12 güncellemesinin mevcut cihazlarına dağıtım takvimi konusunda da bilgi verdi....

Microsoft Office 2021 çıkış tarihi açıklandı, Windows 11 ile aynı gün çıkıyor

Microsoft, perşembe günü ticari müşteriler için Microsoft Office'in bir sonraki kalıcı sürümünü piyasaya sürdü. Ayrıca 5 Ekim'de bireysel tüketiciler için Office 2021 sürümünü yayınlayacağını...

Huawei Okula Dönüş Kampanyası’nda MateBook ürünlerinde indirimler devam ediyor

Huawei, MateBook Serisi’ni Okula Dönüş dönemi kapsamında birçok kampanya ve indirim fırsatlarını tüketiciye sunmaya devam ediyor. Şirket MateBook Serisi’ni, Okula Dönüş dönemi kampanyası kapsamında...