Teknoloji

Huawei FreeBuds 6i kablosuz kulaklık Türkiye’de satışa sunuldu

huawei freebuds 6i

Huawei fiyat segmentindeki kulaklıklar için sınıfının en güçlü aktif gürültü engelleme özelliğiyle gelen; uzun ömürlü pil ömrü ve olağanüstü ses kalitesi vadeden serisinin en son üyesi FreeBuds 6i’yi Türkiye’de satışa sundu. Yeni Akıllı Dinamik Aktif Gürültü Engelleme 3.0, geliştirilmiş ses kalitesi ve uzun ömürlü pil ömrünü kapsayan bir dizi yükseltilmiş özellikle piyasaya sürülen Huawei FreeBuds 6i için siyah, beyaz ve mor olmak üzere üç renk seçemeği mevcut. Çinli üretici yeni kulaklığıyla kullanıcıların kendilerini stilin içerikle buluştuğu, her ritmin net olduğu ve dikkat dağıtıcı unsurların zahmetsizce kaybolduğu bir işitsel dünyaya kaptıracağını belirtiyor.

Seleflerinin başarısını temel alan FreeBuds 6i, Huawei’in bugüne kadarki en iyi gürültü engelleme teknolojisi olan Akıllı Dinamik ANC 3.0 ile geliyor. Şimdi üçüncü neslinde olan bu teknoloji, Huawei’in gürültü engelleme teknolojisinin zirvesini temsil ediyor ve daha önce Pro serisine özeldi.

huawei freebuds 6i

FreeBuds 6i’nin farklı senaryolara göre uyarlanmış hassas gürültü engelleme elde etmesini sağlayan yeni Akıllı Dinamik ANC 3.0, 34 senaryo için özel olarak eğitilmiş ve ayarlanmış algoritma ile gerçek zamanlı ANC modeli oluşturma yoluyla gürültü engelleme parametreleri üretiyor. FreeBuds 6i, her 2,6 μs’de bir gürültüyü izler ve çevreniz için gürültü engellemeyi sorunsuz bir şekilde optimize etmek için parametreleri yaklaşık bir saniye içinde ayarlıyor.

Yeni Akıllı ANC 3.0 sistemine ek olarak FreeBuds 6i, oyunun kurallarını değiştiren gürültü engelleme performansı için beş ana sistem seviyesi donanım yükseltmesi ile göz kamaştırıyor. Pasif gürültü engelleme (PNC) yükseltmeleri arasında Gürültü Filtreleme Odası ve yepyeni kulak uçları bulunurken, aktif gürültü engelleme (ANC) geliştirmeleri arasında 3-Mik Sistemi, 2,4 kat daha yüksek bilgi işlem gücü ve 11 mm Dört Mıknatıslı Dinamik Sürücü yer alıyor.

huawei freebuds 6i

Sistem düzeyindeki bu beş büyük donanım yükseltmesinin en önemlisi olan Gürültü Filtreleme Odası, Helmholtz rezonans prensibine dayanmaktadır. Özellikle 2-3 kHz’de etkili olmak üzere orta ila yüksek frekanslı gürültüleri (1 kHz ila 3 kHz) hedef alır ve kafelerden ofislere kadar ortamlar için ideal olan arka plan konuşmalarını azaltır. Bunu tamamlayan, cilt dostu sıvı silikondan yapılmış yeni kulak uçları, daha dengeli bir uyum sağlamak için kulak uçları için yüzde 75 daha kalın üst ve yüzde 25 daha kalın duvar ile üç boyutta mevcut olan gürültü sızdırmazlığını artırıyor.

Şimdi daha hassas gürültü toplama özelliğine sahip 3 mikrofonlu sistem, ortam seslerini önceki modele göre yüzde 50 daha iyi sinyal-gürültü oranıyla (SNR) yakalayan, netliği önemli ölçüde artıran ve gürültü engellemeyi düşük ve orta frekanslar arasında genişleten ek bir harici mikrofonla geliştirilmiştir. Ek olarak, bu kulaklıklar, çeşitli akustik ayarlarda gerçek zamanlı gürültü işleme ve kayda değer iptal iyileştirmeleri sağlayan Akıllı Dinamik ANC 3.0 sistemi aracılığıyla bilgi işlem gücünde 2,4 kat daha güçlü bir artışa sahiptir. Bu teknolojiyi tamamlayan Huawei FreeBuds 6i, kulaklarınıza giren herhangi bir gürültüye karşı koymak için ters ses dalgaları üreterek gürültü engellemeyi geliştiren daha yüksek hassasiyete sahip 11 mm Dört Mıknatıslı Dinamik Sürücü ile donatılmıştır.

Bu da gürültü engellemede yüzde 100 artış, tam frekansta ortalama 27 dB gürültü engelleme ve 5 kHz’e kadar ultra geniş ANC frekans aralığı sağlıyor.

FreeBuds 6i, kalabalık ve gürültülü kafelerde, arka plandaki konuşmaların sesini önemli ölçüde azaltarak üstünlük sağlar. Uçak yolculuğu sırasında, kulaklıkların gelişmiş gürültü engelleme özellikleri, düşük frekanslı gürültüyü filtrelemek için birlikte çalışarak sakin bir uçuş deneyimi sunar. Metro yolculuklarında bile FreeBuds 6i’nin kapsamlı gürültü engelleme özellikleri, ortamın kakofonisine dinamik olarak uyum sağladığından daha sessiz ve daha keyifli bir yolculuk yaratır.

FreeBuds 6i, olağanüstü ses kalitesini güçlü pil ömrü ile kusursuz bir şekilde bütünleştirir. 11 mm ultra manyetik bas sürücüsü ile donatılan bu kulaklıklar, kristal netliğinde netlik için LDAC HD ses codec’i ve Hi-Res Audio Wireless sertifikası ile desteklenen 14Hz’e kadar yüzde 50 daha güçlü güçlü bas sunar. Kullanıcılar ayrıca, müziği bireysel zevklere göre hassas bir şekilde ayarlamak için 10 banda kadar kolayca ayarlanabilen EQ ayarları sağlayan desteklenen Multi-EQ efektleriyle ses deneyimlerini kişiselleştirebilirler.

FreeBuds 6i’nin pil ömrü, şarj kutusu ile 35 saate kadar toplam oynatma ve kulaklıkların tek bir şarjıyla 8 saate kadar oynatma sağlayan önemli bir özelliktir. Ek olarak, 10 dakikalık hızlı bir şarj, yoğun yaşam tarzları için ideal olan ekstra 4 saatlik oynatma sunar. Bu özellikler birlikte FreeBuds 6i’nin dinamik günlük kullanım ve paylaşılan eğlence anlarının taleplerini karşılamasını sağlıyor.

Huawei FreeBuds 6i için ne kadar ödemek gerekiyor?

FreeBuds 6i, 2999 TL satış fiyatıyla Huawei Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. 500 TL değerinde 6 Ay Kayıp Kulaklık Desteği dahil olan bu fiyata aynı zamanda AFB6iPR kupon kodu ile 200TL indirim de yapılıyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER