HTC One M9+ çok yakında Avrupa pazarına geliyor

htc-one-m9-on-inceleme-8

HTC One M9’un duyurusu gerçekleşmeden önce bu akıllı telefonla birlikte daha büyük ekranlı ikinci bir telefonun tanıtılacağı da söyleniyor, bu cihaz Hima Ultra veya HTC One M9 Plus adlarıyla anılıyordu.

MWC 2015’te sadece One M9’u görünce bu söylentilerin önü biraz kesilir gibi oldu. Ancak son günlerde yeniden alevlenmeye başladı. Söz konusu cihazın çok yakında Avrupa pazarına gelebileceği söyleniyor.

@upleaks adlı Twitter hesabı üzerinden son zamanlarda epey HTC dedikodusu paylaşılıyor ve bu dedikodular da genellikle doğru çıkıyor. Bu nedenle son dedikoduya da biraz daha dikkat etmek zorunda kalıyoruz.

Twitter hesabı tarafından paylaşılan son tweet’lerden birinde söz konusu cihazın piyasaya HTC One M9+ adıyla çıkacağından bahsediliyor. Gelen sorular üzerine hesaptan bu cihazın birinci çeyrek sonları veya ikinci çeyrek başlarında çıkacağı şeklinde bir cevap geliyor.

Twitter’dan devam eden karşılıklı muhabbetin dikkat çeken bir başka ayrıntısı da bu cihazın HTC One M9’daki Qualcomm Snapdragon 810 işlemcinin aksine MediaTek yongaset barındıracağı.

HTC’nin işlemci tarafında böyle bir karar almasının arkasında finansal nedenler yatıyor olmalı. MediaTek’in donanımları Qualcomm’unkilerden daha ucuz, ayrıca şirket son zamanlarda alternatif işlemci üreticilerine de geçişi değerlendiriyordu.

Bu cihazın 5.5 inç Quad HD ekran, 20 megapiksel arka kamera ve ilk kez HTC One M9’da gördüğümüz Sense 7 kullanıcı arayüzünü barındırması bekleniyor.

Aslında HTC One M9+’ın ilk etapta sadece Asya için çıkacağı, ancak Avrupa pazarına da giriş yapabileceği söyleniyordu. Bu arada Avrupa’dan kastın Batı Avrupa mı, Doğu Avrupa mı olduğu belirtilmiyor. Her iki pazarın dengeleri birbirinden farklı, ucuz cihazlar Doğu Avrupa’ya daha çok geliyor. Ayrıca geçmişte Rusya’da piyasaya çıkan bazı akıllı telefonların Avrupa pazarına girmediğini de gördük.

Microsoft CEO’su TikTok görüşmeleri hakkında konuştu

Şimdi hatırlamak oldukça güç olsa da, Microsoft 2020'nin ağustos ayında TikTok'un bir kısmını satın almak için teklif vermişti. Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u...

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun