Teknoloji

Honor 80 serisi için yeni ipuçları geldi

honor 70 honor 80 pro plus

Honor 80 Pro Plus’a ait olduğu söylenen özellikler bir süre önce ortaya çıkmıştı. Ünlü duyumcu Digital Chat Station tarafından yapılan en yeni paylaşım, serinin diğer iki üyesi konusunda fikir edinmeyi sağlıyor.

Honor 80’in standart versiyonunun kalbinde MediaTek’in Dimensity 1080 işlemcisinin bulunacağı söyleniyor. Bu telefonda ana kamera görevini ise 64 megapiksel çözünürlüklü sensörün üstleneceği belirtiliyor.

80 Pro’nun ise Qualcomm Snapdragon 778G işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor. Bu telefonda ana kamera çözünürlüğünün de 108 megapiksele yükseleceği söyleniyor.

Serinin amiral gemisi olmasına kesin gözüyle bakılan 80 Pro Plus’ta ise işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemcinin bulunacağı belirtiliyor. 200 megapiksel ana kamera ve 100W hızlı şarj da telefonun özellikleri arasında yer alıyor. Kavisli AMOLED ekran ve 12 GB’a kadar uzanan RAM seçenekleri de daha önceki sızıntılarda görülmüştü.

Honor 80 serisi hakkında bilinenler şu an için bunlarla sınırlı. Ancak önümüzdeki dönemde seriyle ilgili yeni bilgilerin gelmesi sürpriz olmayacaktır.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER