Teknoloji

Honor 80 GT ve V8 Pro tabletin tasarımı ortaya çıktı

honor 80 gt

Honor 80 GT’nin 26 Aralık’ta tanıtılacağı daha önce açıklanmıştı. Aynı etkinlikte bir tabletin resmiyet kazanacağı da görülmüştü. Bu tabletin Honor V8 Pro adıyla resmiyet kazanacağını doğrulayan şirket, hem V8 Pro’yu hem de 80 GT’yi Weibo profilinde sergiledi.

Honor yeni akıllı telefonuyla ilgili başka detayları da paylaştı. 80 GT kullanıcıların karşısına Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle çıkacak. Buna ek olarak, özel bir işlemciyle telefonun ekranının yüksek yenileme hızlarına ulaşması mümkün hâle gelecek.

80 GT, Honor’un Qualcomm Snapdragon 8 Plus 1 işlemciye sahip ikinci telefonu olacak. Şirket daha önce katlanabilir ekranlı Honor Magic Vs modelinde bu işlemciye yer vermişti.

honor 80 gt

Paylaşılan görseller telefonun düz bir OLED ekrana sahip olduğunu gösteriyor. OLED ekranın üstünde yuvarlak ön kameranın yerleştirildiği tek bir delik bulunuyor. Dedikodulara göre, 80 GT oldukça rekabetçi bir fiyatla satılacak. Şirketin yeni telefonunu özellikle oyunculara ulaştırmayı hedeflediği söyleniyor.

Honor 80 GT ile birlikte Honor V8 Pro da tanıtılacak

Honor V8 Pro hakkında bilinenler ise daha sınırlı. Tabletin arka panelinde görülen üç manyetik pin, tabletin klavyeli kılıf gibi aksesuarları destekleyeceğini gösteriyor. Kalem desteği ise daha önce yapılan paylaşımda görülmüştü.

honor 80 gt

Honor 80 GT’nin resmi duyurusu için önümüzdeki haftayı beklemek gerekiyor. Bu bekleyiş süresince telefon hakkında yeni detayların paylaşılması sürpriz olmayacaktır.

İLGİLİ HABERLER