Hitman 3 VR 2022’de PC’ye geliyor

Hitman 3 VR, önümüzdeki yıl PC oyuncularıyla buluşacak. Konuyla ilgili duyuru, oyunun geliştiricisi IO Interactive tarafından yapıldı. Şirket, oyunun ikinci yılında oyuncuları bekleyen yeni içerikler konusunda da bilgi verdi.

Oyundaki en önemli değişikliklerden birisi PC için sanal gerçeklik (VR) desteğinin sunulması olacak. Oyunun VR versiyonu ilk başta sadece PlayStation VR ile oynanabiliyordu. Şirket tarafından paylaşılan “İkinci Yıl” başlıklı videoda Hitman 3 VR’ın Oculus Rift ve Valve Index ile oynandığı görülüyor. PC’deki VR deneyimi ilk bakışta PSVR’a kıyasla daha kapsayıcı olacağını gösteriyor. Oyunun PSVR versiyonunda sadece DualShock 4 oyun kumandası destekleniyor ve hareketli kontroller de oldukça sınırlı.

Hitman 3 VR’ın PC’ye gelişini müjdeleyen IO Interactive, oyunun 50 milyon oyuncuya ulaştığını da duyurdu. Bu da Hitman 3 VR’ın serinin en popüler oyunu olduğu anlamına geliyor. Buna ek olarak, oyuna önümüzdeki yıl itibarıyla yeni harita, hikaye ve modlar ile PC için ışın takibi desteğinin ekleneceği açıklandı.

Hitman 3 VR, 2022’nin ocak ayında PC’ler için yayınlanacak. Oyuna yeni yılla ekleneceklere dair detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

İLGİLİ HABERLER