HDR10+’ın ruhunu yansıtan logosu ortaya çıktı

hdr10+Panasonic IFA 2018 kapsamında düzenlediği basın konferansında resmi HDR10+ logosunu gösterdi.

Şimdiye kadar siyah ve beyaz renklerle yazılmış metin biçiminde bir logo görüyorduk. Resmi logoda ise bu teknolojinin ruhuna uygun şekilde hoş bir renk yelpazesi yer alıyor, sundukları işaret ediliyor.

HDR10+ ilk kez IFA 2017’de gösterilmişti. Bir yılın ardından da logosunu ve bu teknolojiyi kullanacak ürünleri görmüş olduk.

Panasonic; FZ950, FZ800, FX780, FX740 TV serilerinin, aynı zamanda DP-UB420, DP-UB820 ve DP-UB420 Blu-ray oynatıcılarının HDR10+ uyumlu olacağını kaydetti.

HDR10+, Panasonic‘in 20th Century Fox ve Samsung ile birlikte geliştirdiği bir teknoloji. Bu nedenle Japon şirket için önemi büyük.

Bu teknolojiyle amaçlanan, Dolby Vision gibi rakip bir teknolojiye alternatif olan, daha açık bir platformu hayata geçirmek. Düşük maliyet ve kolay kullanım da önemli noktaları arasında bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Fox, HDR10+ uyumlu içeriklerini çok yakında açıklayacağını duyurmuştu. Warner Bros da çeşitli 4K Blu-ray içeriklerinin bu teknolojiyi barındırdığını açıklamıştı. Amazon Prime Video da bu teknolojiye uyum sağlayan platformlardan bir tanesi olmuştu.

TikTok aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı geçti

TikTok pazartesi günü yaptığı açıklamada, aylık 1 milyar aktif kullanıcıyı geçtiğini söyledi. Ağustos 2018'de yola çıkan ve ana şirketi Çin merkezli ByteDance'in veri toplama...

Skype yepyeni bir tasarım ve deneyimlerle yenileniyor

Skype'ın son beş yılda çok fazla miktarda tasarım değişikliğinden geçti. Ancak Microsoft hâlâ bir şeyleri yeniden denemeye ve düzeltmeye devam ediyor. Yazılım üreticisi, "gelişmiş,...

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun