Hasbro en büyük rakiplerinden Mattel’i satın almaya hazırlanıyor

hasbro mattelHasbro, dünyanın en büyük oyuncak üreticileri arasında yer alıyor. Son dedikodular, şirketin kendisini daha da büyütecek bir satın almaya imza atmaya hazırlandığını gösteriyor. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Hasbro Mattel için teklifte bulundu.

Hasbro ve Mattel, ABD pazarının en büyük iki oyuncak şirketi konumunda. Eğer satın alma gerçekleşirse, iki şirketin son derece geniş katalogları birleşmiş olacak.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, taraflar anlaşmaya oldukça yakın. Henüz anlaşma için masaya getirilen koşullar bilinmiyor. Kesin bir açıklama gelmediği için görüşmelerin sonuçsuz kalmasının da ihtimaller dahilinde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Hasbro Mattel için bir fırsat olabilir

Hasbro Mattel için işlerini düzeltmek adına bir fırsat olabilir. Büyük oyuncak zinciri Toys R’ Us’ın eylül ayında yaptığı iflas başvurusunun Mattel’in işlerini olumsuz yönde etkilediği söyleniyor. Hasbro’nun satışlarının da Toys R’ Us’ın iflasından kötü yönden etkilendiği söylense de, Star Wars ve Karlar Ülkesi gibi Disney içerikleri için yaptığı oyuncaklar sayesinde şirketin bu etkiyi kırdığı söyleniyor.

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun