Google yöneticisi Felix Baumgartner’ın paraşütle serbest atlamadaki dünya rekorunu kırdı

alan-eustace-atlayis-251014

Üst düzey bir Google yöneticisi, paraşütle serbest atlama alanındaki dünya rekorunu eline geçirdi. Google’da bilgiden sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürüten Dr. Alan Eustace, 41.4 kilometre yükseklikten başarılı bir atlayış gerçekleştirdi. Ancak Baumgartner’ın atlayışının aksine Eustace’ın rekoru, medyada bir yankı uyandırmadı. Başarılı rekor denemesini ilk olarak The New York Times gazetesi duyurdu.

Eustace’ın New Mexico eyaletinin Roswell şehrinde bulunan ve halihazırda kullanılmayan bir pistten yükselmeye başlayan Google yöneticisinin olası bir aksilik durumunda kendisine yaşam desteği sağlayacak özel bir uzay elbisesi giydiği belirtildi. İki saatte hedeflediği yüksekliğe erişien Eustace’ın atlayışı ise yaklaşık 15 dakika sürdü. Bu esnada Eustace’ın 1287 kilometre hıza eriştiği belirtilirken, izleyiciler düşüş esnasında gürleme sesi duyduklarını ifade ettiler.

Eustace’ın Baumgartner’ın atlayışı sırasında oluşan ilgi ve çılgınlıktan uzak durmak için Google’ın desteğini reddettiği söyleniyor. Google yöneticisinin üç yıl boyunca sessiz sedasız çalıştığı proje için kendi kaynaklarını kullandığı belirtildi. Paragon Uzay Gelişim Şirketi ise Eustace’a yaşam destek sisteminin gelişim sürecinde katkı sağladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine amiral gemisi telefonları kadar önem...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...