Google Tone Transfer sıradan sesleri müziğe dönüştürüyor

Google yapay zekâ ve makine öğrenme teknolojisiyle ilginç ancak bir o kadar da etkileyici şeyler yapıyor. Şirketin bu teknolojilerle yaptığı en son deney, herhangi bir sesin makine öğrenmesi yardımıyla müzikal bir kesite dönüştürülmesini mümkün kılıyor. Google bu özelliği Tone Transfer adıyla sunuyor.

Tone Transfer, makine öğrenmesi algoritmalarını kullanarak insan sesini, kuş cıvıltısını, tencere tava gürültüsünü veya başka herhangi bir sesi, kısa ve basit bir besteye dönüştürebiliyor.

Sadece 15 saniyelik bir ses kaydının ardından Tone Transfer çalışmaya başlıyor. Ardından kullanıcılar flüt, saksafon, keman veya trompet ile çalınmış bir müzik duyuyor.

Tone Transfer, bir Android telefon veya bilgisayar üzerinden denenebiliyor. Buraya tıklayarak Tone Transfer’in web sayfasına ulaşabilirsiniz. Özelliği denemenin en kolay yolu ise kullanıcıların kendi mırıldanmalarını kaydetmesi. Kısa bir mırıldanma kaydı, kısa süre içinde bir şarkıya dönüşebiliyor.

Kaydın gönderilmesinin ardından devreye yapay zekâ giriyor. Bir süre sonra gönderilen ses, enstrümanlarla çalınmış ve düzenlenmiş bir şekilde yeniden kullanıcılara dinletiliyor. Kullanıcılar farklı enstrümanlarla yapılmış kayıtları da duyabiliyor.

Google Tone Transfer ile daha iyi sonuçlar elde etmek için biraz zaman ayırmak gerekiyor. Ancak bu noktada Tone Transfer ile “oynamanın” gerekten keyifli olduğunu belirtmekte fayda var.

Riot Games’in ilk Netflix dizisi Arcane’in fragmanı yayınlandı

Riot Games’in ilk dizisi olan Arcane, 7 Kasım’da çıkacak. Merakla beklenen dizinin ilk fragmanı, Netflix’in global etkinliği Tudum’da paylaşıldı. Dizi, League of Legends Dünya...

watchOS 8 İncelemesi

Sonbahar geldi ve Apple, iOS 15 ve iPadOS 15 ile birlikte akıllı saatleri için watchOS 8 güncellemesini yayınladı. Diğer Apple cihazları gibi geniş bir...

Twitter’a yeni yüklenen videoların kalitesi daha iyi olacak

Twitter'ın düşük video kalitesi, platformdaki kullanıcılar için uzun süredir hayal kırıklığı yaratıyor. Ancak şirket cuma günü geleceğe dair baz umut verici bazı haberler paylaştı....

MacBook Pro daha yüksek çözünürlüklü ekranla yenilenebilir

Apple'ın macOS Monterrey için yayınladığı en son beta sürümü, bir süredir konuşulan 14 ve 16 inç ekranlı MacBook Pro modelleri için önemli ipuçları barındırıyor....

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun