Teknoloji

Google Pixel Watch’un tasarım detaylarını paylaştı

google pixel watch 2

Google Pixel Watch akıllı saatin duyurusu mayıs ayında yapılsa da, saatle ilgili fazla detay paylaşılmamıştı. İnternet devinin kendi markasını taşıyan ilk akıllı saatinin resmi tanıtımı 6 Ekim’de gerçekleştirilecek. Aynı etkinlikte Pixel 7 ve Pixel 7 Pro da gözler önüne çıkacak.

6 Ekim yaklaştıkça Google’ın paylaşım sıklığı da artmış durumda. Şirket akıllı telefonlarının kalbindeki işlemciyi duyurmuş, renk seçeneklerini açıklamış ve hatta biraz farkında olmadan ön sipariş tarihini de ilan etmişti.

Google şimdi de yayınladığı yeni videoyla ilk akıllı saati Pixel Watch’a daha yakından bakmayı sağlıyor. Videoda saati tüm açılardan ve tüm renk seçenekleriyle görmek mümkün oluyor.

Pixel Watch hakkındaki çözülemeyen tek gizem, yuvarlak ekranın ne kadar büyük olduğu. Google videoda siyahın ağırlıkta olduğu kadran seçeneklerini bir hayli öne çıkarıyor. Pixel Watch’un tasarımı oldukça etkileyici görünse de, büyük ekran çerçevesinin biraz göze battığı söylenebilir.

Google’ın tescilli kayış bağlantı sistemi de videoyla doğrulanıyor. Bu da hâlihazırda başka bir akıllı saat sahibi olanların kayışlarını yeni saatleriyle birlikte kullanamayacağı anlamına geliyor.

Google Pixel Watch’un Wi-Fi/Bluetooth destekli modelinin Avrupa’da 250 ila 350 avro arasında bir fiyat karşılığında satılacağı söyleniyor. Fiyatları ve diğer detayları öğrenmek için 6 Ekim’i beklemek gerekiyor.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER