Katlanabilir Google Pixel bu yıl gerçek olabilir

Google Pixel Fold olarak da anılan katlanabilir Pixel telefonuna dair dedikodular çok uzun bir süredir etrafta dolaşıyor. Ünlü bir duyumcunun yeni paylaşımı, akıllı telefonla ilgili iddiaların doğru olabileceğini gösteriyor.

Duyumcu Jon Prosser, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda herhangi bir bilgi vermedi; ancak Google Pixel Fold’un gerçek bir şey olduğunu belirtti. Prosser’in daha sonraki paylaşımında ise telefonun bu yılın sonlarında veya önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkabileceği bilgisi yer alıyor.

Prosser’in paylaşımına yanıt veren ekran analisti Ross Young ise kendisinin bu konuyu geçtiğimiz aralık ayında dile getirdiğini belirtti. Young’ın raporuna göre; 2021’in ikinci yarısında Samsung en az üç katlanabilir telefon çıkaracak. Oppo, Vivo ve Xiaomi’den ise dört adet katlanabilir telefon gelecek. Google ise bu gruba bir cihazla katılacak.

Bu paylaşımlarda Google’ın katlanabilir telefonunun olası özellikleriyle ilgili bir ipucu verilmiyor. Geçtiğimiz yıl daha düşük ölçekli bir amiral gemisi çıkaran internet devinin bu yıl daha sansasyonel bir cihaz çıkarma ihtimali de kulağa mantık dışı gelmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Realme Flash ile manyetik kablosuz şarj özellikli ilk Android telefon yolda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

Google bu yıl Pixel Fold dışında başka telefonlar da çıkarabilir. Pixel 5a’ya ait olduğu söylenen fotoğraflar kısa süre önce internete sızmıştı.

Sony 10 milyondan fazla PS5 oyun konsolu sattı

Sony Interactive Entertainment, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülen en yeni nesil oyun konsolu PlayStation5'in dünya genelinde 10 milyondan fazla sattığını duyurdu. Sony daha önce...

WhatsApp iOS ile Android arasında sohbet geçmişi taşıma özelliğini test ediyor

WhatsApp, WABetaInfo ve 9to5Google'ın haberlerine göre, kullanıcılarının sohbet geçmişlerini iOS'tan Android'e aktarmaları için bir yol geliştiriyor. Bu özellik, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma hizmetiyle ilgili...