Manşetler

Google Pixel 4a tanıtıldı: Snapdragon 730G işlemci, 12.2 MP kamera

google pixel 4a

Google Pixel 4a, çok uzun süren bir bekleyişin ardından sonunda resmen gözler önüne çıkacak. Akıllı telefon, geçtiğimiz yılın mayıs ayında tanıtılan Pixel 3a’nın takipçisi olma özelliğini taşıyor. Telefonun XL versiyonu mevcut değil.

Pixel 4a’da 5.81 inç büyüklüğünde OLED ekran bulunuyor. Full HD+ çözünürlüğe sahip bu ekranın piksel yoğunluğu ise 443 ppi. 144 x 69.4 x 8.2 mm. boyutlarındaki telefon tartıda 143 gram çekiyor. Plastik kasalı telefonun parmak izi tarayıcısı da arka panele yerleştirilmiş.

Orta segmentte konumlandırılan Pixel 4a’nın kalbinde Qualcomm Snapdragon 730G işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 6 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı 128 GB olan telefonda microSD kart desteği ise mevcut değil.

Google telefonda 3.5 mm. kulaklık jakından yine vazgeçmiyor. Telefonun 3140 mAh kapasiteli pilinin şarjı içinse USB-C girişi kullanılıyor. Pixel 4a’nın kutusundan 18W bir şarj adaptörü çıkacak. Google, telefonun tam şarjın ardından 24 saat boyunca yeniden doldurulmaya ihtiyaç duymayacağını belirtiyor.

google pixel 4a

Pixel 4a’nın arkasında, tıpkı sızıntıların gösterdiği gibi, tek bir kamera bulunuyor. 12.2 megapiksel çözünürlüklü bu kamera f/1.7 diyafram genişliğine sahip. Google’ın gelişmiş fotoğraf yazılımı numaralarından Pixel 4a’da yararlanmak mümkün olacak. Arka kamerayla 1080p video kaydı yapılabilecek. Night Sight ve uzay fotoğrafçılığı gibi özellikler Pixel 4a’nın kamera uygulamasında da mevcut. Google Pixel 4a’nın önünde ise 8 megapiksel çözünürlüklü bir kamera yer alıyor.

Google Pixel 4a kutusundan Android 10 ile çıkacak

Google Pixel 4a kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacak. Ancak Google’ın Android 11 güncellemesini de kısa süre içinde Pixel 4a’ya getirmesi bekleniyor. Pixel serisi telefonlarda görmeye alıştığımız Google Asistan özellikleri de Pixel 4a’da kullanıcıları karşılayacak. Google, Pixel serisinde diğer Android telefonlara kıyasla biraz daha fazla Asistan özelliği sunuyor.

Google Pixel 4a, farklı ülkelerde farklı zamanlarda raflardaki yerini alacak. Akıllı telefonun ABD’deki ön sipariş süreci şimdiden başlamış durumda. Bu ülkede 349 dolar karşılığında satılan telefonun teslimatları da 20 Ağustos itibarıyla başlayacak. İngiltere’de ise Pixel 4a için 349 pound ödemek gerekecek. Pixel 4a, bu ülkede 10 Eylül itibarıyla ön siparişe çıkacak. Telefonun sevkiyatları ise 1 Ekim itibarıyla başlayacak.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER