Google Maps’teki Kaydedilenler bölümünde önemli güncellemeler

Google Maps uygulamasına gelen küçük ancak yararlı güncellemelerden bir tanesi uygulamanın Kaydedilenler sekmesine odaklanıyor. Eğer bu bölümü daha önce kullanmadıysanız, kısaca açıklayacak olursak; sık gittiğiniz ya da beğendiğiniz mekanları buraya kaydedebilirsiniz. Daha sonra bunları “favoriler”, “gidilecekler”, “yıldızlılar” veya özelleştirilmiş listeler hâlinde organize edebilirsiniz.

Güncelleme, favori mekanlarını sıklıkla kaydedenler için işleri kolaylaştırıyor. Artık mekanları saklama sırasına göre veya onlara ne kadar yakın olduğunuza göre de sıralayabilirsiniz. Tabii ki, ikincisi için Google Maps’in anlık konumunuza erişmesi gerekiyor.

Eğer Google Maps içinde Konum Geçmişi açıksa, uygulama yerleri Kaydedilenler sekmesi içine eklemeyi kolaylaştıracak bazı tavsiyeler de sunuyor. Bulunduğunuz yerlere göre mekanları eklemek isteyip istemediğiniz soruluyor. Ziyaret ettiğiniz yerler de uygulamanın Zaman Akışı bölümü altında kaydedilecek.

Google, “Geçmiş tatillerinizden birinde ziyaret ettiğiniz restoranı ya da birkaç hafta önce girdiğiniz şirin butiği kolayca bulabilirsiniz. Tüm bu bilgiler artık zaman, şehir, bölge veya ülkeye göre düzenleniyor.” diyor.

Google’ın belirttiğine göre dağıtımı başlayan bu güncellemeler memnun edici görünüyor. Kaydedilenler sekmesi göründüğünden daha fazla potansiyel barındıran bir bölüm ve Google’ın bu alana daha fazla ilgi verdiğini görmek güzel. Bir seyahat günlüğü ya da gidilecek yerler listesi tutmak için hâlihazırda bir liste oluşturulması da memnuniyet verici gibi görünüyor.

Eğer çok fazla mekan kaydederseniz, bunların harita görünümünde kısa sürede epey yoğunluk yaratacağını göreceksiniz. Her bir mekanı haritada görüntülemeyi tek tek kapatmak şu an için yok, şu anda sadece her bir listeyi gizleme imkanına sahipsiniz. Bu kalabalık gelecekte daha fazla mekanı kaydetme konusunda sizi engelleyen bir unsur hâline gelebilir. Ancak yapılan değişikliklerin bir başlangıç olduğunu, Google’ın devamını getireceğini düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Clubhouse Android uygulaması dünya geneline yayılıyor

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kademeli normalleşmeyle ilgili yeni kararlar açıklandı

29 Nisan tarihinde başlayan tam kapanma süreci yarın sabah saat 05.00'te son buluyor. Bunun öncesinde İçişleri Bakanlığı, yayınladığı bir genelgeyle 17 Mayıs - 1...

Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

Apple'ın önümüzdeki hafta için daha önce düşünülenden daha büyük planları olabilir. Yeni iMac, iPad Pro ve Apple TV 4K, 21 Mayıs'ta veya civarında erken...

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...