Google Maps’teki Kaydedilenler bölümünde önemli güncellemeler

Google Maps uygulamasına gelen küçük ancak yararlı güncellemelerden bir tanesi uygulamanın Kaydedilenler sekmesine odaklanıyor. Eğer bu bölümü daha önce kullanmadıysanız, kısaca açıklayacak olursak; sık gittiğiniz ya da beğendiğiniz mekanları buraya kaydedebilirsiniz. Daha sonra bunları “favoriler”, “gidilecekler”, “yıldızlılar” veya özelleştirilmiş listeler hâlinde organize edebilirsiniz.

Güncelleme, favori mekanlarını sıklıkla kaydedenler için işleri kolaylaştırıyor. Artık mekanları saklama sırasına göre veya onlara ne kadar yakın olduğunuza göre de sıralayabilirsiniz. Tabii ki, ikincisi için Google Maps’in anlık konumunuza erişmesi gerekiyor.

Eğer Google Maps içinde Konum Geçmişi açıksa, uygulama yerleri Kaydedilenler sekmesi içine eklemeyi kolaylaştıracak bazı tavsiyeler de sunuyor. Bulunduğunuz yerlere göre mekanları eklemek isteyip istemediğiniz soruluyor. Ziyaret ettiğiniz yerler de uygulamanın Zaman Akışı bölümü altında kaydedilecek.

Google, “Geçmiş tatillerinizden birinde ziyaret ettiğiniz restoranı ya da birkaç hafta önce girdiğiniz şirin butiği kolayca bulabilirsiniz. Tüm bu bilgiler artık zaman, şehir, bölge veya ülkeye göre düzenleniyor.” diyor.

Google’ın belirttiğine göre dağıtımı başlayan bu güncellemeler memnun edici görünüyor. Kaydedilenler sekmesi göründüğünden daha fazla potansiyel barındıran bir bölüm ve Google’ın bu alana daha fazla ilgi verdiğini görmek güzel. Bir seyahat günlüğü ya da gidilecek yerler listesi tutmak için hâlihazırda bir liste oluşturulması da memnuniyet verici gibi görünüyor.

Eğer çok fazla mekan kaydederseniz, bunların harita görünümünde kısa sürede epey yoğunluk yaratacağını göreceksiniz. Her bir mekanı haritada görüntülemeyi tek tek kapatmak şu an için yok, şu anda sadece her bir listeyi gizleme imkanına sahipsiniz. Bu kalabalık gelecekte daha fazla mekanı kaydetme konusunda sizi engelleyen bir unsur hâline gelebilir. Ancak yapılan değişikliklerin bir başlangıç olduğunu, Google’ın devamını getireceğini düşünüyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
OnePlus 9 RT'nin piyasaya çıkış tarihi belli oldu

Apple Watch Series 7 Türkiye’de satışa çıktı

Apple Watch Series 7, eylül ayındaki etkinlikte iPhone 13 serisiyle birlikte tanıtılmıştı. Apple, geçen cuma günü ön satışlarına başladığı yeni akıllı saatini, ABD ve...

iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 ekim ayı bitmeden yayınlanacak

Apple'ın en yeni mobil işletim sistemleri iOS 15 ve iPadOS 15 geçtiğimiz ay dağıtma çıkmıştı. iOS 15 özellikle Apple Watch ile telefon kilidini açma...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun