Google Asistan yakında Android telefonları kapatmak için kullanılabilir

Google Asistan yıllar içinde giderek daha akıllı hâle gelmiş durumda. Ancak yapay zekâ destekli dijital asistan, hâlâ bazı basit görevleri gerçekleştiremiyor. Bunlardan birisi de telefonu sesli komutlar vererek kapatabilmek. Söz konusu imkan, Android 12’yle birlikte kullanıcılara sunulacak gibi görünüyor.

Google Asistan’ı aktif hâle getirmek için diğer dijital asistanlara kıyasla daha fazla seçenek olduğu söylenebilir. Özellikle Google Pixel serisinde bu seçeneklerin sayısı bir hayli çok. Sesli komutlarla, özel tuşlarla veya ana ekran hareketleriyle Asistan çalıştırılabiliyor.

Android 12’yle birlikte bu yöntemlere yenileri eklenecek gibi görünüyor. Kullanıcılar telefonun güç butonuna uzun süre basarak Asistan’ı çalıştırabilecek. Ancak güç butonuna uzun süre basmak Android 11’de telefonu kapatma, yeniden başlatmak veya akıllı ev kontrollerini çalıştırıyor.

Android 12’nin beta sürümünde kullanıcılara telefonu kapatmak için iki farklı yöntem sunuluyor. Kullanıcılar ses açma ve güç butonuna aynı anda basarak telefonu kapattıkları gibi, Google Asistan’a sesli komut vererek telefonu kapatabiliyor. Google Asistan’ı çalıştırmak için güç butonuna uzun basmanın gerekmesi ise işin ilginç yanı olarak değerlendirilebilir.

Google Asistan için biçilen bu yeni misyon, henüz tüm kullanıcılara ulaştırılmış değil. Ancak beta testi süresince bu özelliğin değiştirilmesi ve geliştirilmesi sürpriz olmayacaktır.

OnePlus 9 Serisi Türkiye’de, işte fiyat bilgileri

OnePlus'ın geçtiğimiz ilkbaharda duyurusunu gerçekleştirdiği OnePlus 9 Serisi Türkiye'ye geldi. Böylelikle ilk kez bir amiral gemisi OnePlus telefon serisini Türkiye'de görüyoruz. Telefonların fiyat bilgileri...

Xiaomi Civi tanıtıldı: Snapdragon 778G işlemci, 55W hızlı şarj

Bir süredir ipuçları verilen ve hakkında paylaşımlar yapılan Xiaomi Civi, sonunda resmiyet kazandı. Yeni bir serinin ilk cihazı olan Civi'ye şu an için başka...

Fiyat-performans oranı yüksek dizüstü bilgisayar arayanlar için HP 255 G7 fırsatı

Okul için uygun fiyatlı, ihtiyaçları karşılayacak bir dizüstü bilgisayar arayanlar için Amazon.com.tr'de HP 255 G7 modeli 4999 TL'lik bir fırsat fiyatıyla müşterilere sunuluyor. Her ne...

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun