Amazon God of War dizisi için görüşmelere başladı

Amazon Prime Video, popüler oyunları diziye dönüştürmeye God of War ile devam edecek gibi görünüyor. Deadline’ın haberine göre, Amazon God of War’un TV dizisi için Sony ile görüşmeler yürütüyor.

Amazon’da yayınlanan The Expanse dizisinin yaratıcıları ve baş yapımcıları Mark Fergus ve Hawk Ostby’nin projede görev alacak isimler arasında olduğu söyleniyor. Buna ek olarak, bir diğer Amazon dizisi The Wheel of Time’ın yapımcısı Rafe Judkins’in de God of War projesinde rol üstleneceği konuşuluyor.

God of War, ekrana taşınan ilk PlayStation oyunu olmayacak. The Last of Us ve Twisted Metal’ın uyarlamaları da önümüzdeki dönemde izleyicilerin karşısına çıkacak. Bir diğer popüler PlayStation oyunu Uncharted’ın filmi kısa süre önce vizyona girmişti. Ghost of Tsushima’nın filmi içinse hazırlıklar devam ediyor.

The Last of Us dizisi HBO tarafından yayınlanacak. Twisted Metal ise Peacock platformunda izleyicilerin karşısına çıkacak.

God of War, şirketin üzerinde çalıştığı tek video oyun uyarlaması değil. Amazon Studios hâlihazırda Fallout’un uyarlaması için Westworld’ün yaratıcılarıyla çalışıyor. Mass Effect uyarlaması için de hazırlıklar sürüyor.

God of War serisi uzun süredir PlayStation’a özel bir konumda. Dizinin hem oyunların popülaritesinden yararlanması hem de oyunların popülaritesini daha yukarıya taşıması bekleniyor.

Amazon God of War dışında başka bir büyük proje üzerinde daha çalışıyor. Bunlar arasında en önemlisi olarak Yüzüklerin Efendisi’nden uyarlanan The Rings of Power (Güç Yüzükleri) öne çıkıyor. The Rings of Power, eylül ayında izleyicilerle buluşacak.

Sinan Küstür
Sinan Küstür
Medya, Kültür ve Kimlik üzerine yüksek lisans yaptı. Teknolojiye olan ilgisini ve eğitiminin sunduğu donanımı Teknoblog çatısı altında sunuyor.
İLGİLİ HABERLER
POPÜLER

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun