Gmail eklentileri geliyor, öncelik kurumsal uygulamalara veriliyor

gmail eklentileriGoogle şimdi üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine eklentiler aracılığıyla Gmail’e doğrudan entegre olma imkanı sunuyor. Gmail eklentileri, bir Chrome eklentisi yerine doğrudan Gmail içinde çalışacak. Bu da, eklentilere Gmail’in web, Android ve iOS sürümleri üzerinden erişilebileceği anlamına geliyor.

Google bu özelliği ilk etapta kurumsal odaklı bir servis olarak sunuyor. Intuit, Salesforce ve Prosperworks gibi iş ortaklarıyla çoktan çalışmaya başlamış olan şirket, kullanıcıların doğrudan Gmail içinden bir fatura oluşturmasını ve bunu bir cevap olarak göndermesini mümkün kılacak. Google eklentilerin bağlamsal olacağına dikkat çekiyor, yani cevaplanacak e-posta iletisinin içeriğine göre farklı eklenti işlevleri görüntülenebilir olacak.

Gmail kullanıcıları eklentileri bu yıl içinde G Suite Marketplace içinden indirmeye başlayabilecekler. Kurumsal nitelikli eklentiler ilk etapta ön planda olsa da, son kullanıcıları ilgilendiren eklentilerin de Google’ın mağazasına kabul edilmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...

Apple eşya takip aygıtı AirTag’i sonunda tanıttı

Apple, uzun süredir beklenen AirTag isimli eşya takip aygıtını sonunda resmen gözler önüne çıkardı. Küçük yuvarlak bir cisim olan AirTag, kullanıcıların eşyalarını Apple'ın Bul...