Video: General Mobile GM 6 Kutusundan Çıkıyor

General Mobile’ın şubat ayında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde küresel duyurusunu gerçekleştirdiği 2017 model Android One telefonu 26 Mayıs itibarıyla satışa sunuluyor. Test merkezimize de bu telefon, henüz kutusu açılmamış şekilde ulaştı. Çok yakında detaylı incelemesini Teknoblog’da bulacağınız bu telefonun kutu açılımını birlikte yapıyoruz, ilk turu da hep beraber atıyoruz.

General Mobile GM 6, geçen yıl bu zamanlarda piyasada gördüğümüz GM 5 Plus’ın tasarım çizgisini sürdüren bir telefon. O telefon gibi kavisli köşelere, yuvarlatılmış kenarlara, yine kenarlara doğru hafif kavis yapan, GM 5 Plus’taki gibi dokulu bir yüzeye sahip olan plastik arka kapağa sahip. 5 inç ekrana sahip olması nedeniyle yüzey alanı da çok yüksek değil. Tüm bu unsurlar GM 6’nın tek elle rahatlıkla tutulup kullanılmasını sağlıyor.

Ekranın altında parmak izi okuyucusu bulunuyor. Parmak izi okuyucusunu öne veya arkaya koyma konusunda farklı düşünceler, zevkler mevcut. General Mobile, öne yerleştirmenin daha isabetli olduğunu düşünmüş ki, bunu da yanlış bulmadığımızı söylemeliyiz. Önde yer alan parmak izi okuyucu telefon bir yüzeyde dururken bile okuyucuya parmağı uzatıp ekran kilidini kolaylıkla açma fırsatı sunuyor. Parmak izi okuyucusu ilk izlenimlerimize göre hızlı şekilde çalışıyor, parmak izi ekleme işlemi de zahmetsizce gerçekleştiriliyor.

General Mobile GM 6’nın kutusundan 3000 mAh kapasiteli bir pil çıkıyor. Telefonun 5 inç HD ekranı ve MediaTek işlemcisi düşünüldüğünde, bu pilin bir günü rahatlıkla aşan bir çalışma ömrü sunacağını tahmin ediyoruz. Tabii ki, daha kesin yargıya detaylı inceleme neticesinde varacağız. Pile kullanıcılar tarafından erişilebilmesi ve değişim imkanı sunulması da olumlu.

General Mobile GM 6’nın hem tek hem de çift SIM kartlı versiyonları piyasada olacak. Mobil operatör kanalıyla satılanlar tek hatlı olacak, ancak zincir mağazalarda veya diğer perakende satış noktalarında çift SIM kart yuvalı modelleri de bulmak mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Galaxy S22 kamera sensörü için çarpıcı iddia

Yazılım tarafına baktığımızda ise, bir Android One telefonu olmasının sonucu olarak, Android 7.0 Nougat’ın şu anki en güncel sürümüyle geliyor. Google uygulamaları deneyimin başrolünde. Bunun yanı sıra General Mobile, Google Fotoğrafların sınırsız depolama ve yedekleme özelliğini ön plana çıkarıyor. Bunun dışında General Mobile’ın StoreOID, GM Dosya Yöneticisi gibi uygulamaları da yüklü olarak sunuluyor. Bu arada FM radyonun bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

GM 6’nın yerleşik Dolby ses desteği var. Telefonun alt kenarında yer alan hoparlör epey yüksek ve dolgun bir ses çıkışı sağlıyor ki, bu da giriş segmentindeki bir telefon için oldukça iyi bir nitelik olarak değerlendirilebilir.

General Mobile GM 6 ile geçirdiğimiz kısa süre içinde elde ettiğimiz izlenimler bu şekilde. Daha fazlasını çok yakında yayınlayacağımız detaylı inceleme yazısında bulabilirsiniz.

Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları ve ürün incelemeleri YouTube kanalımızda. Abone olun, yeni videoları kaçırmayın!

Huawei Watch GT 2 Pro; tarzından ödün vermeyen babalar için uygun seçim

Babalar Günü hediye seçenekleri içinde, Huawei tarafından listenin üst sıralarında yer almaya aday ürünlerden biri olarak gösterilen Huawei Watch GT 2 Pro dayanıklı yüzeyi,...

Galaxy S21 FE tanıtım tarihi için yeni iddia

Samsung'un ağustos ayında yeni katlanabilir telefonlarıyla birlikte Galaxy S21 FE modelini de tanıtması bekleniyordu. Ancak Güney Kore kaynaklı yeni bir haber, bu telefonun tanıtımının...

Beats Studio Buds kablosuz kulaklık tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu

Son dakika sızıntılarının ardından Beats, bugün ikinci tam kablosuz kulaklık çifti olan yeni Beats Studio Buds'ı duyurdu. 149,99 dolarlık yurt dışı fiyatına sahip olan...

Microsoft Windows 10 desteğinin bitiş tarihini açıkladı

Microsoft, Windows 10 için verdiği desteği 14 Ekim 2025'te sonlandıracağını açıkladı. Bu tarih, işletim sisteminin çıkışından 10 yıl sonrasına tekabül ediyor. Microsoft, Windows 10'un...

Babalar Günü için hediye önerileri – Video

Babalar Günü için çok az bir zaman kaldı. 20 Haziran, yani önümüzdeki pazar kutlanacak olan Babalar Günü için henüz bir hediye düşünmediyseniz, alışverişe çıkmadan...

Google Workspace ve Google Sohbet şimdi herkesin kullanımına açıldı

Google bugün, Google hesabı olan herkesin kullanabileceği, Workspace uygulama ve hizmet paketindeki bazı değişiklikleri duyurdu. Google, Workspace uygulamalarının üç milyardan fazla kullanıcısı olduğunu söylüyor,...
Bu haberi arkadaşınızla paylaşın