Eğlence

Chrome’da GeForce Now’a 120fps ve 1440p oyun güncellemesi

geforce now chrome

Nvidia, GeForce Now oyun akış hizmetini bir Chrome veya Edge tarayıcısında 120 fps’de 1440p çözünürlüğü destekleyecek şekilde güncelliyor. Bugün itibarıyla hizmetin RTX 3080 katmanındaki GeForce Now üyeleri, GeForce Now web sürümünde 1440p’yi seçerek yeni tarayıcı oyun seçeneklerine erişebilecekler.

Nvidia, geçen yıl RTX 3080 GeForce Now üyelik paketini kullanıma sunmuştu. Bu paket dahilinde PC’lerde ve Mac’lerde 120 fps ile 1440p çözünürlüğe kadar oyun akışları veya Nvidia’nın Shield TV’sinde 60 fps’de 4K HDR’ye kadar akışlar sunuluyor. Önceden, web sürümü 60 fps’de 1080p ile sınırlı olduğundan, 1440p çözünürlük ve 120 fps desteğine erişmek için özel Mac veya Windows uygulamalarını indirmeniz gerekiyordu.

RTX 3080 paketi, gecikmedeki büyük iyileşme, ışın izleme desteği ve 120 fps seçeneği sayesinde mevcut en iyi oyun akışı hizmetlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bu gecikme, performans ve çözünürlük iyileştirmelerini Chrome ve Edge’e genişletmek GeForce Now’ı özellikle eski cihazlarda, Chromebook’larda ve hatta Edge tarayıcısı aracılığıyla hizmete erişebilen Xbox konsollarında daha rahat ve kapsamlı şekilde erişilebilir hâle getiriyor.

geforce now chrome

Nvidia’nın en üst seviyede yer alan RTX 3080 katmanı ayda 19,99 dolar veya daha ucuza gelen, 99,99 dolarlık altı aylık üyelik karşılığında sunuluyor. Nvidia, bu hafta GeForce Now’a Thymesia, Century: Age of Ashes, Clanfolk, Coromon, Hypercharge: Unboxed ve Phoenix Point, gibi yeni oyunları ekledi ve bunlar GeForce Now’da bulunan 1300’den fazla oyunun arasına katıldı.

Bu arada habere konu olan RTX 3080 paketi Türkiye’de bulunmuyor. Türkiye’de Turkcell’in Game Plus servisi dahilinde sunulan GeForce Now hizmetinde sunulan paketlere buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER