Garmin Forerunner 945 LTE ve 55 akıllı saatler tanıtıldı

google news abone ol

Garmin, Forerunner 945 LTE ve Forerunner 55 adını taşıyan iki yeni akıllı saati gözler önüne çıkardı. Forerunner 945 LTE’nin hedef kitlesinde fitness fanatikleri yer alırken, Forerunner 55 daha “genel” bir akıllı saat profili çiziyor.

Adından da anlaşılabileceği üzere, Forerunner 945 LTE’de kullanıcıların bağlı kalmaları için yakınlarda bir telefon olmasına ihtiyaç duyulmuyor. Saatle kullanıcıların gerçek zamanlı konum veya rota paylaşımı yapması da mümkün olacak. LiveTrack özelliği sayesinde hız ve mesafe güncellemeleri de paylaşılabilecek. Kullanıcılar spor yaparken aile veya arkadaşlarından yazılı ya da sesli olarak destek mesajı alabilecek.

Forerunner 945 LTE, olası bir acil durumda belirlenmiş kişilere otomatik olarak mesaj gönderebilecek. Yardım özellikleri de barındıran saatte dileyen kullanıcılar otomatik olarak sürekli konum ve isim paylaşımı yapabilecek. Konum paylaşımı yapılan takip ekibi, olumsuz bir durumda ilk yardım ekipleriyle iletişime geçebilecek.

Forerunner 945 LTE, akıllı saat modunda kullanıcılarına iki haftalık bir pil ömrü vadediyor. GPS modu çalışırken, saat üzerinden müzik dinlerken ve LiveTrack özelliği LTE aracılığıyla aktifken bu süre 7 saate iniyor.

Forerunner 55 ise selefi Forerunner 45’e kıyasla daha uzun bir pil ömrü vadediyor. Akıllı saat modunda tek bir şarjla Forerunner 55’i iki hafta boyunca çalıştırmak mümkün oluyor. GPS modundaki pil ömrü ise 20 saat seviyesinde.

Solunum hızı takibi, sıvı alım takibi, sakinleşme hatırlatıcıları, adet döngüsü ve hamilelik takibi gibi özellikler Forerunner 55’te mevcut. Kullanıcılar Garmin Coach uygulaması aracılığıyla egzersiz önerileri de alabilecek.

Garmin Forerunner 945 LTE ve 55 akıllı saatler tanıtıldı
Forerunner 55

Garmin Forerunner 945 LTE, 650 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Saat için siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği mevcut. Siyah, beyaz ve su mavisi renk seçenekleriyle gelen Garmin Forerunner 55’in fiyat etiketinde ise 200 dolar yazıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

Xiaomi 13 serisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu

Xiaomi bu yıl, amiral gemisi akıllı telefonlarını geçen yıla göre biraz daha erken tanıtmaya karar verdi. Hatırlayacak olursanız, Xiaomi 12 serisinin Çin lansmanı Aralık...

Elon Musk: Twitter’a yeni kullanıcı kaydı tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Bundan bir ay önce Twitter'ı devralan Elon Musk, mikro blog servisinin yeni kullanıcı kaydında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti. Kişisel hesabından platformun...

NASA’nın Orion uzay aracı Apollo 13’ün rekorunu kırdı

Artemis 1 Orion mürettebat aracı, bir NASA uçuşu için yeni bir rekor kırdı. Cumartesi günü Türkiye saatiyle yaklaşık 16.40'ta, Orion daha önce insan astronotları...

ÖNE ÇIKANLAR