Garmin’den üç yeni akıllı saat: Fenix 3, Epix, Vivoactive

google news abone ol

garmin-ces-20152014’ün gözde ürünleri olan akıllı saatler ve fitness bileklikleri, popülaritelerini 2015’e de taşıyacağa benziyor. Garmin CES’te görücüye çıkardığı yeni akıllı saatleriyle her iki kategoriyi de kapsama alanı altına alıyor.

Şirketin yeni ürünlerinin ilki olan Fenix 3, yerleşik olarak GPS desteği sunuyor. Kalp atış hızı sensörü gibi çeşitli sensörler barındıran Fenix 3; koşarken, bisiklete binerken ve yüzerken veri topluyor. Adım sayma gibi temel hareket işlevlerini de yerine getiren Garmin Fenix 3, profesyonel sporcular için rejenerasyon zamanı ölçümü, kulaç sayısı gibi özellikleri de yerine getiriyor. LiveTrack adını taşıyan özellik ise Garmin Fenix 3 kullanıcılarının arkadaşlarıyla kollektif egzersizler yapmalarını mümkün kılıyor. Pusula, barometre ve yükseklik ölçer de Garmin Fenix 3’ün bileşenleri arasnda yer alıyor.

garmin-fenix-3

Selefi Fenix 2’nin özelliklerini de bünyesinde barındıran Fenix 3, gün ışığında da görülebilen renkli ekranıyla Fenix 2’den ayrılıyor. Connect IQ adını taşıyan uygulama platformuysa hem Fenix 3’e hem de Garmin’in diğer ürünleri için çeşitli uygulamalar sunuyor.

Yılın ilk çeyreği içinde satışa sunulacak olan Garmin Fenix 3 için farklı konfigürasyonlar bulunuyor. Kırmızı kayışla birlikte gelen gümüş ve siyah kayışla gelen gri model için satış fiyatı 449.99 dolar olarak belirlenirken, kablosuz kalp atış hızı kayışıyla birlikte gelen  model için 549.99 dolar ödemek gerekiyor. Üst sınıfta konumlanan Sapphire versiyonunun fiyat etiketindeyse 599.99 dolar yazıyor.

garmin-epix.

Garmin’in tanıttığı bir diğer akıllı saat olan Epix’te ise parmak ucuyla kontrol edilebilen 1.4 inç’lik bir ekran bulunuyor. Buna ek olarak saat 8 GB dahili depolama alanı barındırıyor. Kullanıcılar bir yıllık abonelikle saatin önemli satış noktalarından biri olan uydu görüntülerini sürekli olarak güncel tutabiliyor. Fenix 3’teki sensörleri barındıran Epix, 50 metreye kadar suya dayanıklı olması sayesinde özellikle doğa meraklıları için uygun bir cihaz izlenimi veriyor. Detaylı bir topografik haritayı da barındıran Epix, 549.99 ve 599.99 dolarlık fiyatlarla yılın ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacak.

garmin-vivoactive

Garmin’in yeni akıllı saatlerinin sonuncusu olan Vivoactive ise Fenix 3 ve Epix’teki bazı dayanıklı yönleri ödünç alıyor. Connect IQ platformuna erişilebilen Vivoactive için 249.99 ve 299.99 dolar olmak üzere iki farklı fiyat seçeneği bulunuyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla yeni tasarımla Model 3’ün üretim maliyetini düşürecek

Tesla Model 3'ün yeniden tasarımı için hazırlanıyor. Reuters'ın haberine göre, şirket çalışmaları "Highland" kod adıyla yürütüyor. Tesla'nın amacının üretim sürecinin sadeleştirmek ve gerekli parça...

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesi kolaylaşıyor

WhatsApp kullanıcılarının kendilerine mesaj göndermesini sağlayan özellik dağıtıma çıktı. Bir tür hatırlatıcı işlevi gören bu özellik sayesinde kullanıcılar unutmamaları gereken şeyleri kendilerine iletebilecek. "Kendine...

Elon Musk ve Apple arasındaki gerilim bir tweet ile açığa çıktı

Elon Musk, Apple'ın bilinmeyen nedenlerle Twitter'ı iOS App Store'da "kısıtlamakla" tehdit ettiğini iddia ediyor. Bu, Musk'ın Apple'ın platformda "reklamları büyük ölçüde durdurduğunu" söylediği bir...

Galaxy S22 ve Z Fold 4’te fiyat fırsatı N11’de (Günün Fırsatları)

Yeni bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız ve bütçe konusunda herhangi bir limitiniz yoksa, Samsung'un 2022 model iki amiral gemisi telefonu N11'de indirimli olarak...

ÖNE ÇIKANLAR