Facebook Messenger İspanyolca ve İngilizce arasında çeviri yapabiliyor

facebook messengerFacebook Messenger İspanyolca ve İngilizce mesajlar arasında otomatik olarak tercüme yapabilecek. Bu görevi mayıs ayının başında düzenlenen F8 geliştirici konferansında duyurulan M Translation özelliği yerine getirecek.

M Translation özelliği daha önce kullanıma sunulan M Suggestions (M Önerileri) özelliğinin farklı bir versiyonu olarak tanımlanabilir. İlk etapta sadece ABD ve Meksika’daki Messenger kullanıcılarının yararlanabildiği çeviri özelliğinde, kullanıcıların varsayılan dillerinde gönderilmeyen bir mesaj aldıkları otomatik olarak tespit edilecek. Bu noktada Messenger’ın M isimli botu devreye girecek ve mesajı tercüme etme teklifinde bulunacak. Kullanıcının onay vermesi durumunda anında çeviri işlemi gerçekleştirilecek.

Messenger konuşmalarının çevrilmesi özelliği ilk olarak Marketplace’te yapılan işlemler için bazı kullanıcılara sunulmuştu. Bundan böyle çeviri özelliğinden tüm Messenger sohbetlerinde yararlanılabilecek.

Facebook Messenger ilk etapta sadece İspanyolca ve İngilizce arasında çeviri yapabiliyor. Ancak Facebook’un uzun vadede çeviri özelliğinin kapsamını genişletmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İspanya GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP ağustos ayında...

Samsung Galaxy A72 İncelemesi

Samsung Galaxy A72 GittiGidiyor'dan satın alın SATIN AL Akıllı telefon fiyatlarının yükselmesi tüketicilerin biraz daha orta segment telefonlara ilgi göstermesine neden oluyor. Üreticiler de bu segmentteki ürünlerine...