EğlenceManşetler

F1 Türkiye GP 2020: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 türkiye gp 2020

Beklenen hafta sonu geldi. Formula 1, dokuz yılı aşan bir zamanın ardından yeniden Türkiye’de. Covid-19 pandemisi nedeniyle yeniden düzenlenen F1 2020 yarış takviminde İstanbul da kendisine yer buldu. Böylelikle uzun bir zaman sonra F1 otomobilleri yeniden Intercity İstanbul Park’a geliyor. Ne yazık ki, yarış seyircisiz olacağı için yeni nesil F1 otomobillerinin motor sesini kendi kulaklarımızla duyamayacağız. Ancak TV yayını üzerinden bu heyecanı tanıdık bir pistte yaşayacağız.

İstanbul Park birçok pilot için yeni sayılır. Daha önce sadece Raikkonen, Hamilton, Vettel, Perez ve Ricciardo gibi pilotlar bu pistte tur atma fırsatı buldu. Daha büyük ve daha hızlı F1 otomobilleriyle sekizinci viraj ve diğer noktalarda nasıl bir sürüş deneyimi pilotları bekliyor, bunu hep birlikte göreceğiz. Bu arada Mercedes GP pilotu Lewis Hamilton bu hafta sonu yedinci şampiyonluğunu İstanbul Park’ta ilan edebilir.

F1 TÜRKİYE GP 2020 ANTRENMAN TURLARI, SIRALAMA TURLARI VE YARIŞ SAAT KAÇTA?

 

Intercity İstanbul Park Pisti İstanbul’da dünya standartlarındaki yarış pisti. Daha önce Formula 1 yarışlarına, 2005-2011 yılları arasında toplam 7 kez ev sahipliği yapmıştı.

 

Bu hafta sonu heyecan 13 Kasım Cuma günü düzenlenen antrenman turlarıyla başlıyor. Yarış ise 15 Kasım Pazar öğlen saatlerinde koşulacak.


1. Antrenman Turları 

13 Kasım Cuma,
TSİ 11.00

2. Antrenman Turları
13 Kasım Cuma,
TSİ 15.00

3. Antrenman Turları
14 Kasım Cumartesi,
TSİ 12.00

Sıralama Turları
14 Kasım Cumartesi,
TSİ 15.00

F1 Türkiye GP
15 Kasım Pazar,
TSİ 13.10

Cuma gününden başlayarak pazara kadar; antrenman turlarından yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport kanalının elinde. S Sport bu hafta sonu sıralama turları ve yarışı kendi kanalı üzerinden yayınlıyor. Aşağıda F1 Türkiye GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

1. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Herkes için TV+, Full TV+ Paketi, Evde TV+ Aile Paketi, Evde TV+ Ekstra Paketi paketlerinden bir tanesine sahip olan aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Türkiye GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport TV+ platformunda 77. kanaldan yayın yapıyor.

2. D-Smart GO

D-Smart’ın mobil içerik servisi olan D-Smart GO, abonelerin S Sport içeriklerine ulaşma imkanı sunuyor. Eğer D-Smart Mega paketi kullanan bir üyeyseniz, D-Smart GO’ya ücretsiz olarak cep telefonu, bilgisayar ve tabletlerinden erişim sağlayabilirsiniz. D-Smart abonesi olmayanlar da aylık 29,9 TL karşılığında D-Smart GO Mega paketine abone olarak spor kanallarına erişim elde edebilirler. D-Smart GO iOS ve Android uygulamalarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

S Sport D-Smart platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 12,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Üstelik 5 GB internet paketi de hediye ediliyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

4. Vodafone TV

Vodafone’un TV platformu Vodafone TV; iOS ve Android cihazlarında, Apple TV ve Smart TV’lerde S Sport kanalını izleme imkanı veriyor. Vodafone TV’de bulunan Full Paket, ayda 9,9 TL karşılığında sunuluyor. Bunun yanı sıra Vodafone aboneleri, sahip oldukları paket dahilinde Vodafone TV’ye ücretsiz erişim imkanı elde ediyor. Eğer Vodafone abonesiyseniz, bu hizmete ücretsiz erişim hakkınızın olup olmadığını kontrol edin.

5. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Türkiye GP 2020 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. S Sport Plus aylık abonelik 17,99 TL, yıllık abonelik ise 159,99 TL.

6. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Ayda 7.99 avro ya da yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 yarışlarını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER