EğlenceManşetler

F1 Katar GP 2023: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

f1 katar gp 2023

Formula 1’de sezonun sonlarına doğru yaklaşırken yolumuz bu sefer Orta Doğu’ya düşüyor. F1, bir aylık Amerika turnesine çıkmadan önce Katar’a uğruyor. İlk kez 2021 yılında iki kez yarış düzenlenen Losail pisti, 2022 Dünya Kupası nedeniyle verilen aranın ardından bu yıl takvime birkaç yıl kalıcı olacak biçimde geri dönüyor. F1 Katar GP 2023 dahilinde bizi hızın ön planda olacağı bir yarış bekliyor. Suzuka‘dakine benzer bir tablo ve yine Verstappen hakimiyetini görmemiz muhtemel görünüyor.

Cuma öğleden sonradan başlayarak pazar akşamının ilerleyen saatlerine; antrenman turundan sprint ve ana yarışa büyük bir heyecan F1 tutkunlarını bekliyor. Bu heyecan dolu yarışı internet üzerinden takip etmenize olanak sağlayacak birçok farklı ortam var.

Türkiye’de F1 yayın hakları S Sport’un elinde. Bu hafta sonu cuma akşamı düzenlenecek ana yarış sıralama turları S Sport 2’de, cumartesi akşamı koşulacak Sprint yarışı ve pazar günkü ana yarış S Sport kanalı üzerinden yayınlanıyor. Yayın akışına baktığımızda, Sprint Shootout ise S Sport 2’de tekrar olarak verilecek gibi görünüyor. Aşağıda F1 Katar GP canlı izle seçeneklerini sıralıyoruz.

F1 Katar GP 2023 hangi online platformlardan izlenebilir?

F1 Katar GP 2023 Antrenman Turları, Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

F1 Katar GP, Doha’daki Losail Uluslararası Yarış Pisti’nde düzenleniyor. Losail International Circuit, Katar, Doha’nın kuzeyindeki Lusail kasabasının hemen dışında bulunan bir motor yarışları pistidir.

Bu hafta sonu heyecan 6 Ekim Cuma günü öğleden sonra antrenman turuyla başlıyor. Cumartesi sprint yarışı var. Ana yarış ise 8 Ekim Pazar akşamı gerçekleşecek.

1. Antrenman Turu 
6 Ekim Cuma,
TSİ 16.30
Yarış Sıralama Turları
6 Ekim Cuma,
TSİ 20.00
Sprint Shootout
7 Ekim Cumartesi,
TSİ 16.00
Sprint
7 Ekim Cumartesi,
TSİ 20.30
F1 Katar GP
8 Ekim Pazar,
TSİ 20.00

1. S Sport Plus

S Sport‘un web ve mobil uygulamalar üzerinden sunduğu içerik servisi S Sport Plus üzerinden F1 Katar GP 2023 antrenman turları, sıralama turları ve yarışını takip edebilirsiniz. Üstelik S Sport Plus geçen yıllardan farklı olarak cuma günkü birinci ve ikinci sıralama turlarını da canlı olarak yayınlıyor. İsteğe göre video mantığında çalışan bu uygulama, kaçırdığınız seansları daha sonra tekrar izleme imkanı da sunuyor. S Sport Plus’ın iOS veya Android uygulamasını ücretsiz olarak indirin, daha sonra da S Sport Plus abonelik seçeneklerinden bir tanesini seçin. Bu arada akıllı TV platformlarında da mevcut ve web sitesi üzerinden de izleme imkanı var.

2. TV+

Turkcell’in TV+ platformunda Premium aboneler S Sport kanalına erişim imkanına sahipler. TV+ Premium üyeliğine yıllık pakette aylık 33,33 TL x 12 ay veya aylık pakette 49,99 TL / ay seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. TV+’ın ücretsiz iOS veya Android uygulamasını mobil cihazınıza kurup daha sonra da telefon numaranız ve şifrenizle uygulamaya giriş yaparak F1 Katar GP‘yi canlı izleyebilirsiniz.

S Sport 2 TV+ platformunda 78. kanaldan yayın yapıyor.

VPN ile yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izlemek ister misiniz?

Surfshark’ın avantajlı VPN aboneliğini edinin, hem internette gizliliğinizi koruyun hem de yurt dışındaki ücretsiz F1 yayınlarını izleme imkanı yakalayın. İngiltere ve Almanya’da F1 yarışları açık kanalda yayınlanıyor. Surfshark VPN aboneliğiyle bu yayınlara erişebilirsiniz.

3. Tivibu Go

Türk Telekom’un TV platformu Tivibu’nun mobil cihazlar üzerinden izleme imkanı sunan hizmeti Tivibu Go da abonelerine S Sport kanalına erişim imkanı sunuyor ve F1 Katar GP 2023 yarışını izleme fırsatı veriyor. Bunun için Tivibu Go Süper Paket üyesi olmak gerekiyor. Tivibu Go Süper Paket, aylık 24,90 TL’lik ücret karşılığında sunuluyor. Eğer Smart TV üzerinde izlemeyi de isterseniz, bu durumda paket ücreti 34,90 TL oluyor. Tabii ki, Tivibu Go iOS veya Android uygulamalarını da indirmeniz şart.

S Sport 2 Tivibu platformunda 74. kanaldan yayın yapıyor.

4. F1 TV Pro

Formula 1 yönetimi F1 yarışlarını internet üzerinden canlı olarak yayınlıyor. F1 TV Pro adı verilen servis web sitesi üzerinden, aynı zamanda da F1 TV iOS ve Android uygulamaları üzerinden hizmet vermeye başladı. Yıllık 64.99 avro karşılığında F1 yarışlarının tüm antrenman turları, sıralama turları ve yarışlarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. 7 günlük ücretsiz deneme imkanı var. F1 TV Pro’da Türkçe anlatım yok, ancak anlatımı kapatarak doğrudan yarışın sesini dinleme imkanınız var. Aynı zamanda istediğiniz pilotun araç kamerasına bağlanarak yarışı oradan izleyebilirsiniz. Bu arada takımların telsiz konuşmaları da bu hizmet karşılığında sunuluyor. Canlı yarış zamanları da erişim paketi içinde yer alıyor.

Dünya çapında F1 Katar GP 2023 yarışını yayınlayan tüm kanallar listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER