Epic Games Store sosyal özelliklerle yenileniyor

Epic Games Store faaliyete geçişinden bu yana Valve tarafından Steam için bir tehdit olarak değerlendiriliyor. Bu süreçte elini güçlendirmek isteyen Valve, Steam’e oyun tavsiyeleri ve sosyal bağlantılarla ilgili özellikler de eklemişti. Şimdi de Epic işin sosyal tarafında rakibini yakalamak için harekete geçti.

Epic’ten yapılan açıklamaya göre, oyun mağazasına bir parti sistemi eklendi. Bu sistemde Discord tarzı sesli ve yazılı sohbet etme imkanı veriliyor. Oyun içi deneyimler de Epic’in sisteminin parçaları arasında bulunuyor. Whispers isimli mevcut mesaj sisteminin fişi ise ilgi görmediği gerekçesiyle çekiliyor.

Yeni parti sisteminin “yakında” kullanıma sunulacağı belirtilirken, bazı özellikler bu ay içinde kullanıcılarla buluşacak. Bu özelliklerden birisi Oyuncu Kartları adını taşıyor. Oyuncu Kartları sayesinde kullanıcılar arkadaşlarının o anki durumunu görebilmeleri mümkün olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung ve TOÇEV'den internet kullanımı için online platform

Epic Games Store bu yeni özelliklerle Steam’e karşı büyük bir avantaj kazanmayabilir. Ancak uzun vadede bu tarz özellikler sayesinde Epic Games Store’un kazandığı yeni kullanıcıları koruması mümkün olabilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 İtalya Emilia-Romagna GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonu üç haftalık bir aranın ardından Avrupa yarışlarıyla kaldığı yerden devam ediyor. Geçen yıl da sıra dışı takvimde sonbaharda düzenlenen bir...