Donald Trump’ın sosyal ağı Truth Social kan kaybediyor

google news abone ol

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi ifadesiyle sesini duyurmak için Truth Social adını verdiği bir sosyal ağ kurmuştu. Kuruluşunun üstünden fazla zaman geçmeyen Truth Social, şimdiden kan kaybetmeye başladı.

Reuters’ın haberine göre, Truth Social’ın iki önemli yöneticisi şirketle yollarını ayırdı. Teknoloji şefi Josh Adams ve ürün şefi Billy Boozer görevlerinden istifa ettiler. Truth Social, 21 Şubat’ta biraz sarsıntılı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkmıştı.

Truth Social’ın ilk olarak iOS uygulaması yayınlanmış ve hemen teknik sorunlar baş göstermişti. Uzun bekleme listesi pek çok kişinin uygulamayı indirmesini engellerken, çıkıştan bir süre sonra indirme sayıları da düşmeye başlamıştı.

Mobil veri analiz şirketi Sensor Tower’ın verilerine göre, Truth Social çıkışından bu yana yaklaşık 1.2 milyon kez indirildi. Bu sayı Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal ağların indirme sayılarının oldukça arkasında kalıyor. Hatta ABD’de sağ görüşlü kişilerin buluştuğu platformlardan biri olan Parler’ın indirme sayılarının da Truth Social’ın bir hayli üstünde olması dikkat çekiyor.

Şirkete yakın kaynaklar, Adams ve Boozer’ın ayrılıklarının Truth Social’ın rekabet gücünü azaltabileceğini belirtiyor. Reuters’a konuşan bir kaynak, “Eğer Josh ayrıldıysa, tüm planlar suya düşmüştür” ifadesini kullandı. İstifalara neyin neden olduğu bilinmezken, Adams ve Boozer’ın hâlâ Truth Social’ın bünyesinde olup olmadığı da belirsizliğini koruyor.

Donald Trump da Truth Social ile pek ilgilenmiyor gibi görünüyor. Neredeyse tüm sosyal platformlardan engellenen eski ABD Başkanı’nın Truth Social’daki ilk ve tek paylaşımı 14 Şubat tarihli. Söz konusu paylaşımda “Hazır olun! Favori başkanınız yakında sizi görecek” ifadeleri kullanılıyor.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony yeni hareket izleme aygıtı Mocopi ile metaverse alanına giriyor

Sony, sanal gerçeklik üzerinden sohbet gibi metaverse uygulamalarında dijital bir avatarı gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kullanılabilen, taşınabilir ve hafif bir hareket yakalama...

Netflix Emily in Paris’in yeni sezon fragmanını paylaştı

Emily in Paris 3. sezon bölümleriyle çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yeni bölümler için geri sayım devam ederken, Netflix dizinin 3. sezonunu resmi fragmanını ve...

Microsoft’tan Windows 11 yüklü sistemlerde yaşanan oyun sorunlarını çözen güncelleme

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarına bazı oyun performansı sorunlarını gideren bir güncellemenin önizlemesini sunuyor. Yazılım üreticisi, en son 2022 Güncellemesine (22H2) yükselten bazı Windows 11...

ÖNE ÇIKANLAR