DJI FPV Drone ile drone yarışlarındaki iddiasını ortaya koyacak

Geçen yılın yaz aylarında drone üreticisi DJI, birinci kişi görüşü (FPV) sunan hızlı bir drone ile drone yarışlarına dalmanın işaretlerini vermişti. Gerçekte ise yaptığı sadece ayaklarını suya değdirmekten ibaretti. Bir yılı aşkın zamanın ardından ise şirketin bir yarış drone’u tanıtmaya hazırlandığını işaretlerin sıklaştığı görülüyor.

DJI FPV olarak adlandırılan bir drone’un fotoğrafları sosyal medyaya düştü. Ve bu drone’un fotoğrafları şirketin daha önce tanıttığı cihazlarınkine pek benzemiyor. Teknik özelliklerini ve fiyatını görmeden bu ürünle ilgili bir yargıya varmak kolay değil. Ancak üç bıçaklı pervaneleri, hatırı sayılır büyüklükteki kamburu ve minimalist yapıdaki kumandasıyla şirketin birçok eski drone’undan farklı bir ürünle tanışacağız gibi görünüyor.

Bu mantıklı bir hareket olur, çünkü FPV yarışlarında ve film çekimi odaklı drone’larda hız en önemli unsurdur. Üstelik yarışlarda drone’un tamamını, geleneksel film çekimi senaryolarında olduğundan daha fazla şekilde döndürerek cihaza momentum kazandırmak da önemli bir harekettir. Bunu yaptığınızda ise aşağı değil, yukarı dönen bir kameraya ihtiyacınız olur. Öte yandan FPV başlığını her zaman takacaksanız, kumanda üzerinde telefon için bir tutucuya da ihtiyacınız olmayacaktır.

DJI FPV cihazıyla ilgili sızıntılar Twitter’da OsitaLV hesabı tarafından paylaşıldı. Bu hesabın DJI ürünleriyle ilgili detayları resmiyet kazanmadan önce paylaşmasıyla elde edilmiş haklı bir ünü bulunuyor. OsitaLV yakın zamanda DJI Pocket 2‘nin fotoğraflarını ve detaylarını, bu küçük kamera tanıtılmadan dört gün önce paylaşmıştı. Üstelik yakın zamanda da Mavic Pro 3’e ait olduğu iddia edilen fotoğrafı yayınladı.

Geçen ayın başlarında da DJI’dan Brend Schulman, şirketin bu yıl için hâlâ tanıtılacak yeni bir ürünü olduğuna dair bir paylaşımda bulunmuştu:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

F1 Portekiz GP 2021: Saat kaçta, nasıl canlı izlenir?

Formula 1 2021 sezonunda heyecan ara vermeden devam ediyor. Portekiz'den sonra sırada onun komşusu İspanya var. Geçen yıl pandemi nedeniyle İspanya GP yapılamamıştı. F1...

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...