Digg Dialog içerik üreticilerini tüketicilerle buluşturuyor

digg-dialog-091015-1

Digg 2010 yılında Reddit benzeri bir servis olmak yerine internetin en iyi içeriklerini bir araya getirmeye odaklanan bir servis olmak üzere yön değiştirdi ve internetin kıyısında köşesinde kalmış en ilgi çekici içerikleri ziyaretçilere ulaştırmaya devam ediyor.

Bununla birlikte Digg, sunduğu deneyimi daha da genişletmek için yeni ürünler üzerinde de çalışıyor. Geçmişte çıkarılan Digg Reader bunlardan bir tanesiydi. Şimdiyse yeni bir servisi, ziyaretçilerin içerik yapımcılarıyla bir araya gelmesini sağlayacak Digg Dialog’u faaliyete geçiriyor.

Digg belirli makaleleri seçecek ve yazarına ya da uzmanına bunun hakkında toplulukla konuşma davetinde bulunacak. Eğer davet edilen kişiler davetleri kabul ederse, görüşme ayarlanacak ve bu sitenin ana sayfasında duyurulacak.

digg-dialog-091015-2

Digg Dialog biraz Reddit’in Ask Me Anything (Bana Her Şeyi Sor) özelliğini hatırlatıyor, ancak ünlülerden çok makalelerin yazarlarına odaklanıyor. Digg, bir şeyler tanıtanlara hizmet veren bir servis olma niyetinde olmadığını söylüyor.

Digg Dialog biraz canlı sohbeti hatırlatıyor, gelen cevaplar da gerçek zamanlı şekilde gösteriliyor. Digg içinde içerikleri görüntülemeyi kolaylaştıran farklı türlerde gösterimler sunuluyor, bunların arasında “Live” (Canlı), “Most Dugg” ve “Answered”(Cevaplanmış) gibi bölümler bulunuyor.

Digg Dialog web, mobil web sitesi ve Digg’in yeni iOS uygulaması üzerinden çalışıyor. İlk uygulama bugün, Wikipedia ile ilgili bir yazı yayınlayan Paul Ford ile yapılacak.

Teknoblog Mobil Uygulamalar

Güncel teknoloji haberleri Teknoblog iPhone ve Android uygulamalarıyla her an elinizin altında.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sony’den PS5 için PlayStation Plus Collection detayları

Sony, yayınladığı yeni bir blog yazısında PlayStation Plus Collection'ın nasıl çalışacağıyla ilgili daha fazla detay paylaştı. Bu servis 12 Kasım tarihinden itibaren yurt dışında,...

Apple Clips video uygulamasına dikey video desteği geldi

Apple Clips video uygulaması en sonunda çok talep edilen bir özelliğe kavuştu. Bugün yayınlanan 3.0 güncellemesiyle birlikte, Clips 16:9, 4:3 ve kare formatlarında çekim...

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Oppo Reno 4 Pro İncelemesi

Oppo Reno 4 Pro inceleme yazısında ve videosunda Türkiye'de satışa çıkan yeni Android telefon ile ilgili yorumlar, özellikler yer alıyor.

Realme Watch İncelemesi

Akıllı saat pazarı son yıllarda istikrarlı biçimde büyümeye devam ediyor. Artık hemen hemen her akıllı telefon üreticisinin ürün portföyünde bir akıllı saat de mevcut....

TV+ Ready İncelemesi

Teknolojinin gelişmesi TV izleme alışkanlıklarını da değiştirmeye başladı. Birçok evde TV hâlâ çanak antenlere bağlı uydu alıcıları ile izlense de, geniş bant internetin yaygınlaşmasıyla...

Oppo Reno 4 Lite İncelemesi

Oppo akıllı telefon pazarının son dönemlerdeki en hareketli oyuncularından biri durumunda. Portföyüne düzenli olarak yeni cihazlarla genişleten şirket, özellikle Reno serisinde üst segment ve...

Bilgilendirici ve kaliteli teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun