Dell USB-C hub ve mikrofonlu hoparlörü birleştirdi

Çok sayıda kişinin evlerinden çalışmaya devam ettiği bu dönemde Zoom gibi uygulamalar günlük hayatın önemli bir parçası hâline gelmiş durumda. Dell de bu yeni döneme USB-C hub ve mikrofonlu hoparlörü birleştiren Mobile Adapter Speakerphone isimli ürünüyle uyum sağlıyor. Üzerinde USB-A ve HDMI girişleri de bulunan cihaz, konferans görüşmeleri için yüksek ses kalitesi vadediyor.

Etrafına sarılabilen USB-C kablosuyla bilgisayara bağlanabilen Mobile Adapter Speakerphone’da ikinci bir USB-C girişi de mevcut. İki adet USB-A girişi bulunan cihazın HDMI girişi ise 60Hz yenileme hızıyla 4K HDR desteği sunuyor. Cihazın üzerinde microSD kart yuvası ve Ethernet girişlerinin bulunmadığını belirtmekte fayda var.

Teorik olarak Mobile Adapter Speakerphone ile dizüstü bilgisayara ikinci bir monitör bağlamak mümkün oluyor. Ancak bu da kullanıcıların şarj cihazlarını Mobile Adapter Speakerphone’a bağlamasını engelliyor.

Cihazın üzerinde sesi artırmak veya kısmak, tamamen susturmak, gelen aramaları yanıtlamak veya çağrı sonlandırmak için butonlar bulunuyor. İkili mikrofon sistemi ise 360 derece ses ve yankı engelleme özelliği sunuyor.

Dell USB-C hub ve mikrofonlu hoparlörü birleştiren Mobile Adapter Speakerphone’u yurt dışında 199.99 dolar karşılığında kendi internet sitesi üzerinden satışa çıkardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Music Hi-Fi ve AirPods 3 gelecek hafta içinde bekleniyor

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye GP 2021 ile ilgili yeni karar; haziranda yarış olmayacak

Türkiye GP 2021'in 11-13 Haziran tarihleri arasında İstanbul Park pistinde düzenlenmesi planlanıyordu. Bunun resmi duyurusu birkaç hafta önce yapılmıştı. Ancak son günlerde yarışın Türkiye'de...

Turkcell’in BiP ve diğer dijital servislerinde veri gizliliği ve güvenliğine bakışı

Turkcell, Türkiye'deki kullanıcılara ve onların internet üzerinde gerçekleştirdikleri aktivitelere ait olan verilerin ülke sınırları içinde muhafaza edilmesi konusuna büyük önem veriyor. Yöneticilerinin bu konuya...

Görüntülü konuşma için en iyi uygulamalar

Yeni koronavirüs salgını görüntülü konuşma uygulamalarını hayatımızın en önemli parçalarından biri hâline getirdi. Hem işte hem de özel hayatta, bilgisayardan veya mobil cihazlardan gerçekleştirdiğimiz...