Dell Inspiron serisine 17 inç ekranlı model ekledi

dell inspiron 7000
Dell Inspiron 7000 17 inç

Asus Computex 2016 kapsamında düzenlediği etkinlikte yeni ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlarını tanıtmıştı. Tayvanlı üreticinin ardından Dell de yeni tablet-dizüstü bilgisayar melezi modellerini görücüye çıktı. Inspiron serisinin yeni üyeleri yurt dışında 249 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Dell Inspiron 17 7000 2-in-1 dünyanın ilk 17 inç ekranlı melez dizüstü bilgisayarı olmasıyla dikkatleri üzerine toplarken, özel kızılötesi kamerasıyla Windows 10 ile birlikte sunulan Windows Hello özelliğini de destekliyor. Dell Inspiron 7000’in 15 ve 13 inç ekranlı versiyonlarını da hazırladı. Her üç versiyonda Intel’in altıncı nesil Core işlemcileri bulunacak. Inspiron 7000’in üç versiyonu da önümüzdeki haziran ayında 749 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Şirket uygun fiyatlı bir tablet-dizüstü bilgisayar melezi arayanların karşısına ise Inspiron 11 3000’i çıkarıyor. Adından da anlaşılacağı üzerine 11 inç büyüklüğünde bir ekran barındıran cihaz, 1366 x 768 piksel çözünürlük sunuyor. Intel Core M3 işlemci barındıran Inspiron 11 3000, 249 dolarlık yurt dışı satış fiyatıyla öğrencilere veya uygun fiyatlı bir tablet-dizüstü bilgisayar kombinasyonu arayanlar için uygu bir seçenek gibi gözüküyor.

Windows Hello desteğine sahip bir ikisi bir arada cihaz arayanlar içinse Inspiron 5000’in 13 ve 15 inç ekranlı seçenekleri tanıtıldı. Kızılötesi kamera Windows 10’a giriş için kullanılırken, RAM konfigürasyonu için seçenekler 16 GB’ye kadar çıkıyor. Inspiron 5000 serisinin yeni üyeleri 2 Haziran itibarıyla ABD ve Çin’de 529 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Dell ikisi bir arada cihazların yanı sıra yeni klasik dizüstü bilgisayarlarını da tanıttı. 15 ve 17 inç ekranlı Inspiron 5000 Series dizüstü bilgisayarlarda kullanıcılara Intel ve AMD işlemciler arasında seçim yapma fırsatı sunuluyor. 15 inç ekranlı modele kızılötesi kamera da eklenebiliyor. Inspiron 5000 Series dizüstü bilgisayarların fiyatı konusunda bilgi verilmezken, cihazların yıl içinde küresel çapta satışa sunulacağı belirtildi.

Google erken davrandı; işte ilk Pixel 6 ve Google Tensor özellikleri

Google, yakında çıkmazı beklenen amiral gemisi Android telefonları ve onları çalıştıracak yeni Google Tensor çipi hakkında bazı erken detayları paylaştı. Böylelikle Pixel 6 ve...

Intel sızıntısına göre Thunderbolt 5 ile iki kat hız artışı muhtemel

Bir Intel yöneticisi, henüz Intel tarafından resmi olarak duyurulmamış olan yeni nesil donanım arabirim protokolü olan Thunderbolt 5'in ayrıntılarını istemeden sızdırmış gibi görünüyor. Ayrıntılar,...

YouTube’dan reklamsız deneyim için yeni seçenek

Google, YouTube için daha uygun fiyatlı bir abonelik paketini test etmeye başladı. YouTube Premium Lite adını taşıyan bu yeni hizmet, kullanıcılara reklamsız izleme deneyimini...