EğlenceTeknoloji

Cyberpunk 2077 yeni nesil konsollara daha geç gelecek

cyberpunk 2077 google stadia

Son yılların en merakla beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 19 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC ile birlikte Google Stadia üzerinde de oyuncularla buluşacak. Ancak yeni nesil oyun konsollarında Cyberpunk 2077’yi eksiksiz oynamak isteyenlerin biraz daha sabretmesi gerekecek.

Cyberpunk 2077’yle ilgili yeni bilgiler bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Night City Wire isimli çevrimiçi etkinlikte oyunla ilgili başka bilgiler de verildi. Porsche ile yapılan iş birliği çerçevesinde oyunda özel bir 911 Turbo’yu görmek mümkün olacak. Buna ek olarak, motorsiklet üreticisi Arch ile de benzer bir iş birliğine gidildi.

Daha önce çıkan haberlerde Cyberpunk 2077’nin Stadia’da 2021’den önce oynanamayacağı belirtilmişti. Ancak geliştirici CD Projekt Red tarafından yapılan son açıklama, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ortaya koyuyor.

Cyberpunk 2077’yi hemen oynamak isteyen PlayStation 5 ile Xbox Series X/S sahipleri, geçmişe yönelik uyumluluk sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebilecek. Ancak daha sonra yapılacak bir güncellemeyle oyuna yeni nesil konsollara özgü özellikler eklenecek.

CD Projekt Red’in iş geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Micha? Nowakowski, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Cyberpunk 2077, bizim şimdiye kadar hazırladığımız en iddialı oyun. Çok sayıda kişinin bu oyunu oynamak için sabırsızlandığını görmek, bizi mutlu ediyor. 19 Kasım’da mümkün olduğunca çok kişinin oyuna erişebilmesini istiyoruz. Oyunun Stadia versiyonunda oyuncular saniyeler içinde hiçbir indirme işlemi olmadan Night City’de maceraya atılabilecek.”

Cyberpunk 2077, Stadia’da ön siparişe çıkmış durumda.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER