Cyberpunk 2077 yeni nesil konsollara daha geç gelecek

Son yılların en merakla beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077 19 Kasım’da PS4, Xbox One ve PC ile birlikte Google Stadia üzerinde de oyuncularla buluşacak. Ancak yeni nesil oyun konsollarında Cyberpunk 2077’yi eksiksiz oynamak isteyenlerin biraz daha sabretmesi gerekecek.

Cyberpunk 2077’yle ilgili yeni bilgiler bununla sınırlı değil. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Night City Wire isimli çevrimiçi etkinlikte oyunla ilgili başka bilgiler de verildi. Porsche ile yapılan iş birliği çerçevesinde oyunda özel bir 911 Turbo’yu görmek mümkün olacak. Buna ek olarak, motorsiklet üreticisi Arch ile de benzer bir iş birliğine gidildi.

Daha önce çıkan haberlerde Cyberpunk 2077’nin Stadia’da 2021’den önce oynanamayacağı belirtilmişti. Ancak geliştirici CD Projekt Red tarafından yapılan son açıklama, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ortaya koyuyor.

Cyberpunk 2077’yi hemen oynamak isteyen PlayStation 5 ile Xbox Series X/S sahipleri, geçmişe yönelik uyumluluk sayesinde bu isteklerini gerçekleştirebilecek. Ancak daha sonra yapılacak bir güncellemeyle oyuna yeni nesil konsollara özgü özellikler eklenecek.

CD Projekt Red’in iş geliştirmeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Micha? Nowakowski, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Cyberpunk 2077, bizim şimdiye kadar hazırladığımız en iddialı oyun. Çok sayıda kişinin bu oyunu oynamak için sabırsızlandığını görmek, bizi mutlu ediyor. 19 Kasım’da mümkün olduğunca çok kişinin oyuna erişebilmesini istiyoruz. Oyunun Stadia versiyonunda oyuncular saniyeler içinde hiçbir indirme işlemi olmadan Night City’de maceraya atılabilecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Star Wars: Hunters bu yıl yayınlanmayacak

Cyberpunk 2077, Stadia’da ön siparişe çıkmış durumda.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için
Teknoblog YouTube kanalına abone olun

Slack hikaye benzeri paylaşım özelliğini kullanıma sunuyor

Salesforce'un Slack'i satın alma süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı. Popüler kurumsal iletişim platformu, yeni özelliklerini çatı şirketinin Dreamforce etkinliğinde duyurdu. Slack testlerine daha önce başladığı...

iOS 15 ve iPadOS 15 ile henüz çıkış yapmayan yeni özellikler

Apple'ın iOS 15 ve iPadOS 15 güncellemeleri çıktı, ancak WWDC 2021'de duyurulan özelliklerin tümü bu yeni güncellemelerle birlikte ilk günden sunulmuyor. SharePlay, geliştirilmiş AirPods...

Netflix’ten Kenya’daki Android kullanıcıları için ücretsiz paket

Netflix, Kenya'da yaşayan Android telefon sahiplerine bazı içeriklerine ücret ödemeden erişme imkanı sunuyor. Bu doğrultuda kullanıcılar herhangi bir ücret ödemeden Netflix'in ücretli abonelerinin izleyebildiği...