Eğlence

Cyberpunk 2077’nin ilk büyük genişleme paketi PS4 ve Xbox One’a gelmeyecek

cyberpunk 2077: phantom liberty

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty genişleme paketi 2023’te oyuncularla buluşacak. Bu paket Cyberpunk 2077‘ye yeni bir konum ve yeni karakterler getirecek. Bir casus macerası olan Phantom Liberty’de oyunun ana kahramanı V ve Keanu Reeves tarafından canlandırılan Johnny Silverland yine ön planda olacak. Bu sefer oyuncular Yeni Amerika Birleşik Devletleri için casusluk yapacak.

Ancak PlayStation 4 ve Xbox One sahipleri Phantom Liberty deneyimini yaşayamayacak. Cyberpunk 2077’nin ilk büyük genişleme paketi PlayStation 5, Xbox Series X/S, PC ve Stadia’da oyuncularla buluşacak.

CD Projekt Red’in bir önceki nesil konsollar için destek sunmamasına pek şaşırmamak gerekiyor. Şirket bu platformlarda fonksiyonel bir oyun deneyimi sunma konusunda ciddi sıkıntılar yaşamıştı. 2020’nin aralık ayında yayınlanan oyun için çok sayıda yama çıkarılmış, bunların çoğu da performanstaki ciddi problemleri çözmeye odaklanmıştı. Özellikle eski nesil konsollarda bu sorular daha ciddi şekilde hissedilmişti.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty ile oyunculara daha farklı bir anlatı ve yenilenmiş bir dünya sunulacak. Yeni içerik, konum ve karakterleri getirecek olan paket, oyunun çıkış sonrası gelişim zinciri için önemli bir adım niteliği taşıyor. PS4 ve Xbox One’ın bu değişimin dışında kalmasının ise eski nesil konsol sahipleri için üzücü bir durum olduğu söylenebilir.

Teknoblog’u XFlipboard, Google Haberler ve Instagram‘da takip et!

İLGİLİ HABERLER