Microsoft’un sanal asistanı Cortana Android’in kilit ekranında

cortana androidMicrosoft Android ve iOS’teki Cortana’yı son zamanlarda epey sık şekilde güncelliyor. Son eklenti ise Android için eklenen yeni bir kilit ekranı seçeneği oldu. Geçtiğimiz ocak ayından beri beta sürecinde olan bu özellik şimdi herkese açılmış oldu.

Microsoft Cortana ile mevcut kilit ekranlarını değiştirmiyor, ancak kullanıcılar ekran üstündeki logoyu sağa veya sola sürükleyerek dijital asistana erişim şansı elde ediyor. Böylelikle Google’ın dijital asistanı gibi kolay şekilde erişim sağlanıyor.

Kilit ekranı entegrasyonunun yanı sıra, Cortana Android’in ana ekran bölümü de takvim etkinlikleri, hava durumu, işe seyahat süresi gibi bilgilerle güncelleniyor. Microsoft, iOS ve Android için Cortana’yı Avustralya’da da kullanıma sundu. Böylelikle ABD ve Birleşik Krallık’tan sonra üçüncü bir ülkede daha Cortana kullanılabilir hâle geliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Kids uygulaması artık Türkiye’de

YouTube yetişkinler kadar çocuklar için de epey popüler platformlardan bir tanesi. Çocuklar daha bebekliklerinden itibaren YouTube'dan oynatılan videolarla büyüyor desek yanlış olmaz. Bu durumu...

Apple iMac M1 işlemci ve parlak renklerle yenilendi

Apple daha ince bir tasarıma, yeni M1 işlemciye ve parlak renk seçeneklerine sahip yeni iMac masaüstü bilgisayarını tanıttı. Klasik renkli iMac'lere bir tür saygı...