ColorOS 12 hangi telefonlara gelecek sorusuna yeni bir cevap var

google news abone ol

Android 12 geçen yılın sonlarına doğru çıkışını başlattı ve yavaş yavaş daha fazla Android telefona yayılıyor. Oppo da Google’ın en son işletim sistemini temel alan ColorOS 12 işletim sistemini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. ColorOS 12 hangi telefonlara gelecek sorusuna yeni bir cevap var.

ColorOS 12, yeni hızlı kutucuklar, yeni widget’lar, geliştirilmiş tek elle kullanım modu, bildirim ayarları, görsel revizyon, bölünmüş ekran için yeni uygulama çiftleri ve gizlilik iyileştirmeleri dahil olmak üzere Android 12’den gelen özelliklerle birlikte geliyor. Ayrıca kapsayıcı bir yeni kullanıcı arayüzü, daha akıcı performans, zengin özellikler ve daha yumuşak simgeler ve animasyonlarla dolu olarak sunuluyor.

Oppo, ColorOS 12’nin ortalama yüzde 30 daha az bellek kullanımı ve yüzde 20 daha düşük pil tüketimine sahip olduğunu ekliyor. Diğer özellikler arasında PC Connect, Google Lens tarafından desteklenen 3 Parmakla Çeviri, FlexDrop, Özel Sistem, Özel Kasa, Uygulama Kilidi, Uygulama Klonlayıcı ve Telefon Yöneticisi bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
iOS 16.1.2 küçük düzeltmelerle dağıtımda

ColorOS 12 hangi telefonlara gelecek?

Oppo ColorOS 12 hangi telefonlara gelecek sorusuyla ilgili olarak daha kesin cevaplar vermeye başladı. Şirketin belirttiğine göre Oppo Reno 6 5G, Oppo Reno 5, Oppo Reno 5F, Oppo Reno 4, Oppo Reno 4 Pro, Oppo Reno 4, Oppo F19 Pro, Oppo F17 Pro ve Oppo A95 gibi telefonlara bu ay içinde güncelleme sunulmaya başlanacak. Oppo A93 ise mart ayında güncelleme alacak.

Kaliteli ve bilgilendirici teknoloji videoları için Teknoblog YouTube kanalına abone olun

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat ve kulaklığı birleştirecek Huawei Watch Buds’ın çıkışı yakın

Son zamanlarda web'de veya sosyal medyada Huawei Watch Buds adıyla anılan ilginç bir cihaza denk gelmiş olabilirsiniz. Bunun bir Huawei hayranı tarafından geliştirilmiş bir...

Oppo Enco X2 İncelemesi

Oppo Enco X2 inceleme yazısında aktif gürültü engelleme özellikli ve Dynaudio teknolojili ses deneyimi sunan kablosuz kulaklık ile ilgili yorumlar var.

Kanye West Parler’ı satın almaktan vazgeçti

Kanye West Parler'ı satın almaktan vazgeçti. Ünlü rapçi Twitter hesabının askıya alınmasının ardından kendisini Twitter'ın karşısında "ifade özgürlüğü" odaklı bir alternatif olarak tanımlayan Parler'ı...

Disney oyuncuları daha genç veya yaşlı gösterebilen yapay zekâ sistemi geliştirdi

Disney yapay zekâ ile oyuncuların ekranda gerçekten daha yaşlı veya genç görünmelerini mümkün hâle getiriyor. Şirketin araştırmacıları tarafından geliştirilen sistemde görsel efekt uzmanlarına daha...

ÖNE ÇIKANLAR