Çin’de öğrencilerin zorla teknoloji fabrikalarında çalıştırıldığı iddia ediliyor

apple-fabrika-cin-210312

Aralarında Apple ve Samsung’un da bulunduğu büyük teknoloji şirketlerinin ciddi çalışmalarına rağmen, Çin’deki teknoloji fabrikalarının çalışma koşullarının yarattığı problemler devam ediyor. The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, henüz 18 yaşın altındaki bazı Çinli öğrenciler okulları tarafından haftanın 6 günü, günde 12 saat boyunca teknolojik cihaz üretimi yapan fabrikalarda çalışmaya zorlanıyor.

The Wall Street Journal’a konuşan bir meslek lisesi öğrencisi, yaz tatili boyunca HP için üretim yapan bir fabrikada çalışmadığı takdirde mezun olamamakla tehdit edildiğini belirtti. Habere göre, binlerce öğrenci benzer bir kaderi paylaşıyor. Tedarikçilerdeki çalışanlar ve çalışma koşulları yıllardır teknoloji dünyasının en önemli sorunlarından biri olmayı sürdürüyor. Özellikle çocuk işçi çalıştırma konusundaki iddialar son yıllarda pek çok tedarikçi için ortaya atılmış, Apple bazı tedarikçileriyle anlaşmalarını feshetme noktasına kadar gitmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Discovery Plus içerikleri BluTV uygulamasında yer bulmaya başladı

Discovery, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru orijinal içeriklerini barındıran bir isteğe göre video izleme servisi olan Discovery Plus'ı faaliyete geçirmişti. Başta ABD olmak üzere çeşitli...