Xiaomi
Xiaomi 14T
📺
Ekran
6.67"
⚡
İşlemci
MediaTek Dimensity 8300 Ultra
🧠
RAM
12GB / 16GB RAM
💾
Depolama
256GB / 512GB / 1TB
🔋
Pil
5000 mAh
⚡
Şarj
67WW
📷
Ana Kamera
50MP f/1.7 23mm OIS (Leica)
🤖
OS
Android 14 (HyperOS 2)
Tüm Teknik Özellikler
Genel Bilgiler
| Marka | Xiaomi |
| Model | 14T |
| Çıkış Tarihi | Eylül 2024 |
| Çıkış Yılı | 2024 |
| Durum | Mevcut |
| Renk Seçenekleri | Titan Siyah, Titan Gri, Titan Mavi, Titan Işık Mavisi |
Tasarım & Boyutlar
| Genişlik (mm) | 75.1 |
| Yükseklik (mm) | 160.5 |
| Kalınlık (mm) | 7.8 |
| Ağırlık (g) | 193 |
| Malzeme | Gorilla Glass 5 ön / cam arka / alüminyum |
| Su/Toz Direnci | IP68 (1.5m 30dk) |
Ekran
| Ekran Boyutu (inç) | 6.67 |
| Panel Tipi | AMOLED |
| Çözünürlük | 1220 x 2712 piksel |
| Piksel Yoğunluğu (ppi) | 446 |
| Yenileme Hızı (Hz) | 144Hz |
| Maks. Parlaklık (nit) | 4000 |
| HDR Desteği | HDR10+ / Dolby Vision |
| Ekran Koruma | Gorilla Glass 5 |
İşlemci & Donanım
| İşlemci (SoC) | MediaTek Dimensity 8300 Ultra |
| Üretim Süreci (nm) | 4nm |
| CPU | Octa-core (4x3.35 GHz A715 + 4x2.2 GHz A510) |
| GPU | Mali-G615 MC6 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Depolama | 256GB / 512GB / 1TB |
| Hafıza Kartı | Yok |
Kamera
| Ana Kamera | 50MP f/1.7 23mm OIS (Leica) |
| Geniş Açı Kamera | 12MP f/2.2 15mm 120° |
| Telefoto Kamera | 50MP f/1.9 50mm 2x |
| Ön Kamera | 32MP f/2.0 |
| Video Çözünürlüğü | 4K@60fps / 8K@24fps |
| Kamera Özellikleri | Leica / OIS / Night Mode |
Pil & Şarj
| Pil Kapasitesi (mAh) | 5000 |
| Kablolu Şarj (W) | 67W |
| Kablosuz Şarj (W) | yok |
| Ters Kablosuz Şarj | Yok |
| Adaptör Dahil | var |
Bağlantı
| 5G | Var |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.4 |
| NFC | Var |
| USB | USB-C 2.0 |
| 3.5mm Kulaklık | Yok |
| Uydu Bağlantısı | Yok |
İşletim Sistemi
| İşletim Sistemi | Android 14 (HyperOS 2) |
| Güncelleme Süresi | 4 yıl OS |
| Yapay Zeka Özellikleri | HyperAI / Leica |
📰 Xiaomi 14T Haberleri
27 Eylül 2025Güncelleme takvimi netleşti: Xiaomi HyperOS 3 hangi cihazlara gelecek?
30 Temmuz 2025Xiaomi 15T, NBTC ve IMDA sertifikalarıyla küresel lansman öncesinde ortaya çıktı
17 Temmuz 2025A101 17 Temmuz 2025 Aldın Aldın Elektronik kataloğunda MacBook Air M3 ve Xiaomi 14T Pro satışa çıkıyor
28 Mart 202520.000-30.000 TL aralığında alınabilecek 5 Android telefon önerisi (Mart 2025)
27 Mart 2025MediaTek’in yeni nesil Dimensity 9400+ işlemcisinin resmi tanıtım tarihi belli oldu
Diğer Xiaomi Telefonları
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro+ 5G
- 6.83" ekran
- Snapdragon 7s Gen 4
- 8GB / 12GB / 16GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G
- 6.83" ekran
- MediaTek Dimensity 7400 Ultra
- 8GB / 12GB RAM
- 6580 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 15 5G
- 6.77" ekran
- Snapdragon 6 Gen 3
- 6GB / 8GB / 12GB RAM
- 5520 mAh
- 50MP f/1.8 OIS
Fiyat belirtilmemiş
Xiaomi
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
- 6.67" ekran
- Snapdragon 7s Gen 3
- 8GB / 12GB RAM
- 5110 mAh
- 200MP f/1.65 OIS
Fiyat belirtilmemiş
